Podczas gdy FFT zintegrował padel od ponad 4 lat i że zapewnia organizację mistrzostw Francji, pewne ulepszenia wciąż wydają się możliwe ...

Czy to normalne, że zawodowi gracze, którzy trenują w Hiszpanii, muszą wracać do Francji dwa weekendy w roku, aby wziąć udział w fazach resortowych, a następnie regionalnych? Pytanie, które sobie zadajemy, jest proste: najlepsi francuscy gracze padel Czy nie powinni automatycznie zakwalifikować się do ostatnich etapów mistrzostw Francji?

Od graczy WPT po kwalifikacje wydziałowe

Zdajemy sobie sprawę, że niezależnie od zasad kwalifikacji, najlepsi zawsze kwalifikują się do finału. Rzeczywiście, Bastien Blanqué, Johan Bergeron, Benjamin Tison, Jérémy Scatena, Alix Collombon, Léa Godallier byli obecni podczas poprzednich edycji Mistrzostw Francji.

Zastanawiamy się następnie, jak ci gracze, którzy są zwolnieni z jednej lub więcej rund na World Padel Tour (dokładnie przy stole finałowym Alix Collombon, a czasem nawet Léi Godallier i Laury Clergue), czy nadal muszą przejść przez wydziałową fazę kwalifikacji do mistrzostw Francji?

 

Godallier clergue scatena tison bergeron blanqué team francja world padel tour sardynia włochy

FFT wybrał tę formułę dla pozwalają graczom ze wszystkich regionów na udział w finałach. Ale w rzeczywistości dzieje się raczej odwrotnie ... Rzeczywiście, aby nie ryzykować przegranej w kwalifikacjach, najlepsi gracze są nierównomiernie rozrzuceni po całym terytorium i spowolnij lub zablokuj pojawienie się nowych graczy i nowych profesji.

Dlaczego więc nie zmienić tego systemu? Postaramy się dać wskazówki.

Kwalifikacja zgodna z klasyfikacją?

To pierwsze rozwiązanie, które przychodzi na myśl: na przykład 4 najwyżej sklasyfikowane pary mężczyzn i kobiet kwalifikują się automatycznie na ostatnie etapy mistrzostw Francji. Pozwoliłoby to na zakończenie fazy departamentalnej i regionalnej więcej otwartych stołów, a to uniemożliwiłoby niektórym przyjęcie na przykład Bergerona / Tisona jako zgłoszenia i zobaczenie, jak ich marzenie o mistrzostwach Francji rośnie w siłę.

Miałoby to również wpływ na oszczędzenie profesjonalnych graczy, którzy są finansowo pomógł FFT reprezentować kolory Francji na arenie międzynarodowej strata czasu na transport i zawody sportowe niezbyt interesujące, aby poświęcić się sezonowi na torze zawodowym. FFT mogłaby nawet znaleźć drogę finansową: zwalniając ich z kosztownego finansowo i męczącego weekendu, mogliby zrezygnować z pokrycia wydatków zaplanowanych na mistrzostwa Francji.

Pytanie, które by się pojawiło, dotyczy zasymilowanych. Rzeczywiście, wyobrażamy sobie to niektórzy mieliby słabe spojrzenie na automatyczną kwalifikację zasymilowanych graczy. W tym celu FFT i tak planuje zmień ten system asymilacji.

Hodowcy odpowiedzialni?

Innym rozwiązaniem, które prawdopodobnie doprowadziłoby do wyłonienia tych samych graczy, byłoby powierzenie selekcjonerzy francuskich drużyn wybór par, które będą bezpośrednio uczestniczyć w mistrzostwach Francji. Oczywiście faworyzowaliby profesjonalistów i członków zespołu francuskiego, na przykład wyznaczając 4 pary żeńskie i 4 pary mężczyzn.

Pamiętaj, że zawodowi gracze, którzy uczestniczyć w turniejach WPT, FIPna międzynarodowych zawodach mają bardzo napięty grafik. Obecny system sprawia, że ​​możemy sobie nawet wyobrazić, że w pewnym momencie będą tego potrzebować przegapić międzynarodowy turniej aby dostać się do fazy resortowej i regionalnej ...

Czy nie wolimy oglądać najlepszych Francuzów na P1000 lub P2000 niż na kwalifikacje do mistrzostw Francji, gdzie z pewnością nie będą mieli prawdziwego oporu? Piłka jest teraz na boisku FFT!

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.