Rozmawialiśmy już o tym kilka razy, m.in padel nowoczesność jest coraz bardziej fizyczna, a gracze uderzają coraz mocniej. W tym kontekście po raz pierwszy zauważamy, że potężni leworęczni są bardzo popularni i że praworęczni gracze są generalnie coraz bardziej zainteresowani uderzeniami.

Mieliśmy na to dowód m.in Sanyo, który opuścił Maxi Sanchez dla Alexa Arroyo, a teraz z Alexem Ruizem, który wolałby Javiego Garrido od Momo Gonzaleza.

W tym kontekście zmian oraz w przypadku LeBrona, który zdecydował się powrócić na lewą stronę, wyraźnie widać, że gracze na lewej stronie o profilu defensywnym, tak jak pewien Bela przez całą swoją karierę (Argentyńczyk gdzie indziej zawsze kusił dzielić tor z leworęcznym, zdolnym dokończyć podważającą pracę, którą wykonywał) przemawia coraz mniej.

Nasz ekspert Stéphane Penso uważa, że ​​przy obecnym tempie rozwoju sytuacji gracze na lewej stronie bez niszczycielskiego uderzenia powinni po prostu zmienić stronę: „Z A padel 2.0 coraz potężniejszy, granie Momo czy Coki Nieto po lewej stronie to aberracja. Są świetnymi obrońcami, ale wydają się być lata świetlne od „dobijających” zawodników, takich jak Galan i Tapia, czy nawet graczy z niższej półki, jak Arroyo, Leal, Augsburger, Sager…

Co więcej, Momo Gonzalez najwyraźniej był świadomy tego trendu, gdy zdecydował się na ruch w prawo z… Javim Garrido! Pochodzący z Antequery miał niewiele czasu na przystosowanie się do nowej roli, ale nie poszło mu aż tak źle. Następnie logicznie zgodził się odkryć na nowo swoją naturalną stronę, aby ewoluować wraz z Chingotto. Zanim zostawi go dla Galana i wróci z Alexem Ruizem…

Ze swojej strony Coki jest w stanie zirytować wiele osób na lewej stronie dzięki swojej umiejętności mnożenia i zakrywania wszystkich przestrzeni, ale niestety brak uderzenia wysokimi piłkami wyraźnie uniemożliwia mu osiągnięcie kamienia milowego.

Czy ci dwaj gracze i w ogóle ci, którzy grają na lewej stronie bez mocnego uderzenia, muszą zdecydować się na zmianę stron, czy też mogą nadal istnieć, postępując na przykład tak jak Paquito, który zdecydował się postawić na dominującego leworęcznego? Cardona ma zrekompensować fakt, że nie jest już tak zdecydowany jak w przeszłości? Czekamy na Wasze opinie!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !