To pytanie, które powraca od lat i jest przedmiotem debaty. Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać, aby uniknąć napięć w relacjach z partnerem.

Wystarczająco trudno jest grać dobrze i zarządzać piłką po swojej stronie boiska. Przyniesienie piłki partnerowi wiąże się z dodatkowe ryzyko : utrata pozycji, bezpośredni błąd lub trudność z powrotem na swoje miejsce.

Padel jest jednak bardziej złożonym sportem niż się wydaje i w niektórych sytuacjach może się zdarzyć, że... upoważnić lub nawet zobowiązać graczowi wkraczanie na teren partnera.

Kiedy partner jest w trudnej sytuacji, przyjście mu z pomocą może być dobrym rozwiązaniem, które pozwoli mu zmienić położenie i dmuchać. Na przykład, jeśli przeciwnicy stale atakują tego samego zawodnika, okazjonalna interwencja może złagodzić presję.

Inny scenariusz: jeśli spodziewać się czegoś lepszego piłka leci w kierunku twojego partnera, a ty odpowiednio wcześnie oznajmisz swój zamiar, rozsądnie będzie interweniować.

Na koniec, najważniejsza zasada, o której należy pamiętać: Ten, kto pierwszy ogłosi piłkę, ma pierwszeństwonawet jeśli znajduje się w strefie partnera. Pomaga to uniknąć kolizji i brak równowagi w parze.

Oczywiście, każda sytuacja ma swoje niuanse, i to właśnie sprawia, że ​​padel jest tak ekscytujący. Zaufaj swojemu partnerowi, bądź zsynchronizowany i komunikuj się są kluczem do dobrego zrozumienia sytuacji w terenie.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrył padla w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od tego czasu Padel stał się częścią jego życia. Często można go zobaczyć podczas tournee po Francji, gdzie relacjonuje najważniejsze francuskie wydarzenia związane z padelem.