globalny padel 2022: z Doha do Dubaju!

XVI Światy padel odbędzie się od 31 października do 5 listopada, ale już nie w Katarze. Rzeczywiście, jak ci powiedzieliśmy przed chwilą, teraz jedzie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Dubaju.

Zastanawiasz się, jak świat padel może zmienić stronę nieco ponad miesiąc przed startem konkursu?

Wyłącznie, Padel Magazine, otwiera drzwi za kulisami.

Data mogła zostać zmieniona

Po pierwsze, Międzynarodowa Federacja padel zatwierdził Katar jako miejsce, które będzie gospodarzem kolejnych mistrzostw świata padel od 31 października do 5 listopada 2022 r. Rzeczywiście, po sukcesie mundialu w 2021 r., FIP po raz kolejny wybrała Doha i jej unikalną infrastrukturę.

Wybór czasami otwarcie krytykowany przez niektórych graczy i fanów padel, zwłaszcza, że ​​Hiszpania zaproponowała Walencji organizację tych Mistrzostw Świata…

Ale około tydzień temu sytuacja się zmieniła. Federacja Katarska zwróciła się do FIP o zmianę daty Mistrzostw, „z powodu siły wyższej”. Oczywiście Katar nie może zorganizować imprezy w zaplanowanych terminach. Na razie nie mamy więcej szczegółów na ten temat, ale wydaje się, że przyczyna jest związana z Mistrzostwami Świata, które rozpoczynają się w Katarze pod koniec listopada.

FIP miał zatem do dyspozycji dwie opcje: zmiana dat lub zmiana miejsca. I w końcu wybrano drugi. Na szczęście można by pokusić się o stwierdzenie, bo inaczej całkowicie zakłóciłoby to kalendarz końca sezonu dla całej planety. padel.

Zjednoczone Emiraty Arabskie: luksusowy zamiennik!

W miejsce Kataru FIP zdołała zatem znaleźć miejsce oferujące optymalne warunki: Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

XVI edycja światowego turnieju padel z pewnością będzie wielką imprezą, zwłaszcza że Dubaj jest również stałym gościem dużych imprez.

bardzo zaangażowany w padel, w obliczu wielu projektów XXL, Zjednoczone Emiraty Arabskie mają już doświadczenie w dużych konkursach, w szczególności w organizacji Master of World Padel Tour w 2015 roku. Podobnie jak w Katarze, istnieją obiekty wysokiej jakości.

Niedługo wrócimy do tego tematu.

Publié par
Franck Binisti