To proste, dziś w półfinale mistrzostw świata mamy prawo do dwóch magicznych kwadratów. Padel 2020 odbywa się w Doha w Katarze.

Ulubione na rendezvous

Zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, 4 narody, które znalazły się na pierwszym miejscu, są teraz w półfinale. Jak można się spodziewać, są tam wielkie narody, które przez większość czasu mają przytłaczające zwycięstwa nad przeciwnikami. Tylko Francuzi (przeciw Paragwajowi potem do Urugwaju) i Włosi (w obliczu Brazylii), byli trochę zakłopotani wśród 8 drużyn, które dziś znajdziemy w ostatnich czterech.

W końcu wciąż czekamy na pierwszą niespodziankę tego turnieju! Kiedy widzimy mecze, zauważamy, że poziom stopniowo rośnie wśród małych narodów, ale przepaść jest zbyt duża, aby można ją było wypełnić tak szybko. Co więcej, trudno jest dostrzec, co mogłoby przeszkodzić Argentynie i Hiszpanii w starciu ze sobą w jutrzejszym finale. Dla mężczyzn, jak dla kobiet...

W stronę dwóch finałów Hiszpania-Argentyna?

Podobnie jak Francja i Hiszpania, którzy rywalizują w kategoriach mężczyzn i kobiet, Argentyna zagra dziś dwa półfinały. W remisie kobiet przeciwko Włochom, aw remisie mężczyzn przeciwko naszej sąsiadce Brazylii. Argentyńska selekcja, która nie podała jeszcze żadnych szczegółów, z pewnością opuści dziś faworytów, ale nadal będzie musiała uważać na dwie świetne drużyny.

Czy Włosi mogą wątpić wczoraj przez Brazylijczyków? Mimo wszystko zapowiada się skomplikowana. Squadra Azzura ma większość graczy, którzy grają na World Padel Tour, ale najlepiej uplasowała się Giulia Sussarello, 54., kiedy Argentyna ma w swoich szeregach Delfi Brea (6), Virginia Riera (9), Aranzazu Osoro (13), Claudia Jensen (32), Cela Reiter (35) i Julieta Bidahorria ( 43)… Na papierze zatem wielka przewaga Argentyny.

Dla mężczyzn to trochę to samo. Brazylia ma bardzo dobry zespół prowadzony przez Pablo Limę (10 WPT), Lucasa Campagnolo (40) i Lucasa Bergaminiego (46), ale także bardzo dobrych graczy z APT: Stefano i Joao Flores, Lucas Da Cunha… Ale teraz, przeciwko Argentynie ma prawdziwy zespół marzeń, w którym znajduje się aż 8 graczy z Top 13 WPT! Sędziuj sam: Fernando Belasteguin, Sanyo Gutiérrez, Agustin Tapia, Franco Stupaczuk, Martin Di Nenno, Juan Tello, Federico Chingotto, Maxi Sanchez! Choć ich zespół jest dobry, będzie to bardzo skomplikowane dla auriverde...

Jak wspomniano wcześniej, Hiszpania wydaje się znacznie wyższa od Francji i jeśli logika zostanie ponownie uszanowana, jutro powinniśmy mieć prawo do dwóch finałów Argentyna-Hiszpania!

Katar 2020 World Cup: Francja przeciwko hiszpańskiemu ogra

 

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !