A co jeśli mistrzostwa świata padel Rok 2020 stał się najpiękniejszym konkursem w historii padel ?

Jeśli jest jeszcze za wcześnie, aby stwierdzić, Katar Tennis, Squash i padel wydaje się, że włożyli ogromne środki w umożliwienie tej konkurencji zabłyśnięcia na wszystkich kontynentach.

Wyjątkowa strona

Nie prezentujemy już Międzynarodowy kompleks tenisowy i squasha Khalifa. Należąca do Katarskiej Federacji Tenisowej (QTF), której prezesem jest nikt inny jak Nasser Al-Khelaïfi, obecny prezes PSG, strona jest szczególnie znana z wielu profesjonalnych turniejów tenisowych lub mistrzostw świata w squasha. Klub był również gospodarzem tych dwóch sportów podczas Igrzysk Azjatyckich w 2006 roku.

„Być może najpiękniejszy turniej”

Kapitan francuskiej drużyny kobiet Robin Haziza jest jednoznaczny:

„To chyba najpiękniejszy turniej padel w którym brałem udział. Infrastruktura jest wyjątkowa.

Mistrzostwa świata padel skorzystaj z udogodnień Katarskiej Federacji Tenisowej. 

Zamienili wszystkie korty tenisowe na korty tenisowe. padel. Strona jest po prostu niesamowita. Przestrzenie są bajeczne. Mamy prawo do otrzymania poczęstunku z kraju goszczącego.”

Trener mężczyzn Alexis Salles kontynuuje:

„Kraj przyjmujący bez wątpienia oferuje najlepszą infrastrukturę pod względem padel. Zawodnicy są w optymalnym stanie, aby dać z siebie wszystko padel".

Zawodnicy aklimatyzują się i przygotowują do zawodów

Robin Haziza wrócił wczoraj do tego pierwszego dnia i do programu na najbliższą niedzielę przed rozpoczęciem działań wojennych:

„Wczoraj rano przeprowadziliśmy pierwszą sesję treningową dla dziewcząt bez Alix i Léi. Przybyli za późno w nocy.

Z sześcioma innymi graczami, w przytłaczającym upale, 6 stopni od 30 rano, musieliśmy się przyzwyczaić. Potem odbyliśmy długą dyskusję przed naszą sesją o 10:19, która okazała się bardzo interesująca. Warunki tutaj były idealne: zmrok, 25 stopni z lekkim gorącym wiatrem. Dziewczyny były w stanie wytrenować wszystkie 8. Są w dobrej formie.

Dzisiaj, ostatnia sesja treningowa, dyskutujemy między nami, aby przygotować się do jutrzejszych zawodów.

Skorzystamy z pięknej ceremonii otwarcia zaplanowanej na koniec dnia.”

Po męskiej stronie ten sam stan umysłu. Alexis mówi nam więcej:

Graliśmy o 7, bo Benjamin wolał odpoczywać wczoraj rano. Rozgrzewka po całym dniu podróży dla zawodników, trening na orientację. Wieczorem było znacznie lepiej.

Długie spotkania, rozmowy ze wszystkimi zawodnikami. The Hazing of the 4 nowych (dziewczynki i chłopcy), ze świetną atmosferą: dobre czasy!

Ćwicz w najbliższą niedzielę o 10:30.

Harmonogram dnia

  • 15: spotkanie kapitanów
  • 17:00: losowanie
  • 18: ceremonia otwarcia
  • 20:00: uroczysta kolacja

 

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.