Po perfekcyjnym kursie podczas tych Światów Padel w Katarze, francuski zespół kobiet nie mógł nic zrobić w półfinale przeciwko hiszpańskiemu ogra. 

Pomimo tej porażki z narodem najlepszych graczy na świecie, Niebiescy mogą być zadowoleni z wykonanej pracy.

Przy mikrofonie Lorenzo, nasz dziennikarz na miejscu, mistrzowie Francji zwierzyli się ze swoich uczuć po tej porażce. Zmierzą się również z wielkim meczem, który czeka ich jutro przeciwko Włochom.

Rzeczywiście, Francuzi będą musieli dać z siebie wszystko, aby wywalczyć zwycięstwo, które zapewni im wspaniały brązowy medal.

Główne wyzwanie

Jest Alix Collombon który jest wyrażony jako pierwszy. Przypominamy, że Lyonnaise i jej partner Lea Godallier w obliczu Alejandra Salazar i Gemma Triay, numer 1 na świecie.

„To był rytm, który nam nie odpowiadał, ponieważ grali bardzo szybko, a ze swojej strony nie ma nic do powiedzenia, co gra bardzo dobrze na padel dlatego są najlepszą parą. Poza tym Léa grała z lewej strony, to nie jest jej ulubiona pozycja, więc oczywiście nie mamy tych samych benchmarków. Ale daliśmy wszystko i nie ma nic innego do zrobienia ”.

Na około Polanka zastanowić się nad słowami swojego partnera: „Starałam się pokazywać piękne rzeczy przy tych niewielkich okazjach, które nam dali, ale nie miałam nikogo po swojej stronie. To bardzo agresywny styl gry, gra się szybko. Daliśmy maksimum i o czym należy pamiętać ”

Francuskie numery 1 nie zasługują i mimo wszystko zdołają zawiesić 3 mecze z hiszpańskimi supergwiazdami. Lyonnaise wyjaśnia nam, czego jeszcze brakuje, aby pokonać tego rodzaju pary, solidną grą i bardzo szybko.

Dla niej powinni najpierw doskonalić się indywidualnie, a potem mogą grać o wiele więcej takich gier, aby dostosować się do tempa gry. Całkiem program!

3. miejsce, cel

Jednym z głównych celów reprezentacji Francji w tym roku było przynajmniej zapewnienie sobie półfinału na mundialu. Co już zostało zrobione. Od teraz trójkolorowi chcą więcej i dadzą z siebie wszystko, aby zdobyć brąz, jutro o 10:30.

Reprezentacja Francji w kręgu światowym 2020

 

Wydaje nam się to osiągalne, nawet jeśli włoska drużyna jest bardziej jednorodna, z 6 graczami między 100. a 54. miejscem w World Padel Tour.

Ale jak to tak dobrze mówi Lea Godallier przy mikrofonie Padel Magazine z rozbawionym spojrzeniem: ” Jutro jest wojna ! "

Ton jest ustawiony, Włosi po prostu muszą się dobrze przygotować, bo sobotnie spotkanie zapowiada się intensywnie.

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.