Włosi i Brazylijczycy dali nam wspaniały mecz, pełen napięcia, ostatecznie wygrany 2/1 przez faworytkę: Włochy.

Szefowie wykonują swoją pracę

Ten ćwierćfinał rozpoczął się bardzo dużym meczem, w którym byli tylko gracze z World Padel Tour. Z jednej strony Raquel Piltcher i Manuela Schuck zajmują odpowiednio 42. i 68. miejsce w WPT. Z drugiej Carlotta Casali i Carolina Orsi, 60. i 75.. Zrównoważony mecz więc na papierze, w którym Brazylijczycy wygrywają ostateczną grę: 6-3/6-4. Dwóch najlepszych graczy z selekcji wykonało swoje zadanie i doskonale wystartowało ze swoją drużyną.

Z tyłu Włochy sprowadzają swój najlepszy zespół: Chiara Pappacena et Giulia Sussarello. Dwóch graczy, odpowiednio 54. i 59. w rankingu WPT, nie mierzy się szczegółowo z parą Barreto / Suseje całkowicie przekroczony: 6-0 / 6-0. Podobnie jak w drużynie przeciwnej, najlepsza para wykonała swoje zadanie i dlatego zmierzamy do decydującej trzeciej gry.

Decydujący mecz pod wysokim napięciem

Brazylia atmosfera katar świat panie 2020

W atmosferze samby Tatiana correa et Cristina de Oliveira zacznij bić bęben przed  Valentina tommasi et Emily Stellato. Ci dwaj gracze, którzy nie grają na żadnym z dwóch profesjonalnych torów, zaskakują Włochów, którzy grają w WPT (odpowiednio 97. i 100.). Popychani przez publiczność wygrali pierwszą rundę 6/4. Za nimi kontynuują rozpęd, aby prowadzić 4/2. Ale Włosi wracają, solidni w locie, wracają do meczu i oferują sobie dwa set pointy na 5/4.

Brazylijczycy nie poddają się, warunki są wolne, punkty trwają i udaje im się przechytrzyć rywali, raczej zwolenników szybkiej gry. Dwie pary trzymają się i logicznie przechodzą do decydującej gry. Dogrywka całkowicie zdominowana przez Transalpines, którzy narzucają swoją siłę w siatce: 7/3.

Fani suspensu dostają to, czego chcieli: trzeci zestaw! Ale ciała cierpią, a dwaj gracze po lewej muszą iść do fizjoterapeuty. Brazylijczycy trzymają się, ale Włosi są świeżsi pod koniec meczu, wygrywając 6/2 w trzecim secie.

Włochy były bardzo gorące, a gracze będą musieli odzyskać siły, jeśli jutro chcą istnieć przeciwko Argentynie!

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.