Olivier Launo i Jean-Marc Lagloire tworzą mały wyczyn na mistrzostwach świata padel która obecnie ma miejsce w Las Vegas. Zdobywają pierwszy francuski punkt w obliczu hiszpańskiego ogra.

Stawiając czoła wielkim imionom w padel Hiszpański czyli: Oscar Not i Carlos Almazán.

Óscar Nie jest niczym nieznany w Hiszpanii: trzykrotny numer 2 w rankingu hiszpańskim, wicemistrz świata w 3 i 1992 roku, mistrz Europy w 1994 roku, siedmiokrotny mistrz Katalonii... 

Jeśli chodzi o Carlosa Almazána, to były czołowy hiszpański gracz lat 90., który odniósł wiele zwycięstw w hiszpańskich turniejach.

Kapitan reprezentacji Francji Jean-Thomas Peyrou wciąż w to nie wierzy: „Hiszpania już po cichu odniosła zwycięstwo nad Francją. A Olivier i Jean-Marc świetnie walczyli z legendami padel Hiszpan z tym zwycięstwem w 2 setach 6/3 7/6".

Nie popełnij tego błędu, bardzo poważne rzeczy zaczynają się teraz, ponieważ Hiszpania ma w swoich szeregach Jordi Munoz, Willy Lahoz, Nacho Gadea i Enric Sanmarti. A kapitan wie, że to zwycięstwo może być ostatnim:”Nasza ponad 55-latka świetnie wykonała swoją pracę. W tej pierwszej grze była mała nadzieja. Ale obawiam się, że w następnych meczach sprawy się skomplikują.".

Następna gra (+50 lat): Cayla / Voulfort kontra Ochoa / Lahoz

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.