Nasze dwie francuskie drużyny przegrały w półfinale mistrzostw świata padel senior plus 2022 w Las Vegas. Nie wszystko stracone, ponieważ obaj mogą jeszcze wrócić z brązem.

Remobilizacja przeciwko Szwecji

Nasze Francuzki z pewnością obudzą się z lekkim rozczarowaniem. W konfrontacji z Włochami Francja nie była daleko od podania i powtórzenia meczu z Hiszpanią. Z pewnością miała taką zdolność, ale grała tak mało…

Porażka 2/1: i ostatecznie zdecydowano podczas pierwszego meczu, z Géraldine Sorel i Emmelien Lambregts, którzy przegrali w super tie-breaku 10/6.

Kapitan Line Meites chce, aby francuska drużyna zastanowiła się teraz nad tym brązowym medalem, który do nich dociera:

"Z Włochami Francja nie była daleko. Teraz jest już za nami i musimy się ponownie zmobilizować. Ponieważ nie wszystko jest stracone. Jest ten mały finał i ten medal."

Francja jest faworytem, ​​ale uważaj na Szwedów.

Argentyna zdecydowanie za silna dla Francuzów

Kapitan męskiej drużyny Jean-Thomas Peyrou ostrzegał: „przeciwko Argentynie będzie to bardzo skomplikowane”.

Przeciwnie, i tak mieliśmy byłych mistrzów świata!

  • +55: Jose Carlos VALLE – Jorge ROLDAN vs Jean-Marc LAGLOIRE – Olivier LAUNO: 6/0 6/4
  • +50: Sebastian PINTO – Roberto GATTIKER vs Stéphane VOULFOR – Cyril BORONAD: 6/2 6/3
  • +45: Gustavo BRINER – Damian DIEZ vs Romain COIRAULT – Christophe HENRY: 4/6 6/3 7/6

Kapitan reprezentacji Francji przekazuje nam swoje wrażenia z tej konfrontacji:

„Cyryl i Stéphane grali przeciwko dwóm byłym gwiazdom padel na całym świecie, a mianowicie Pinto i Gattiker. I udało im się zmierzyć z tymi dinozaurami z padel. 

Mecz Coirault/Henry jest zdecydowanie meczem turnieju. Niestety nie kończy się to na naszą korzyść, ale walczyli do końca, aby spróbować odzyskać ten słynny punkt nadziei. Porażka w dogrywce w trzecim secie. Specjalne wyróżnienie dla Christophe'a Henry'ego, który gra dla nas niesamowitą grę. 

Teraz mamy medal do zdobycia.”

Z pań panowie zmierzą się ze Szwedami o trzecie miejsce.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.