Francuski zespół padel-fotel nie podał żadnych szczegółów dotyczących jego wejścia do biegu na Mistrzostwach Świata w Madrycie.

Z Marokiem wygrali wszystkie trzy mecze w dwóch setach, pomimo słabego przeciwnika.
W parze nr 1 Dorian Navarro i Nicolas Vanlerberghe byli bezlitośni, podając marokańską parę 6/0 6/0.

Francuzi nr 2 Sébastien Husser i Tony Boval dali swoim przeciwnikom trochę więcej nadziei, przegrywając cztery małe mecze (6/1, 6/3).

Zwycięstwo już odniesione dla zespołu, Serge Garnier i Jean-Marc Keghlian mogli grać zrelaksowani i pokazać swoją przewagę techniczną nad Marokańczykiem nr 3, pokonanym 6/0 6/1.

Po tym bardzo przekonującym wejściu do rywalizacji trójkolorowi będą mieli jeszcze bardziej niebezpiecznego przeciwnika w sobotę od 10:30 przeciwko Hiszpanii, wielkiemu faworytowi tych Mistrzostw.

Hiszpanie zdominowali dziś Kostarykę z notą 3/0, nie wykazując najmniejszej wady.

W grupie B, w której są tylko trzy drużyny, Argentyna z większym trudem pokonała Holandię 2:1. Trzecia drużyna, Chile, przystąpi do rozgrywek dopiero jutro rano.

mondial padel fotel madrycki

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.