W ten wtorek rozegrano pod słońcem Doha (zanim zapadła noc) drugi dzień rywalizacji dla naszych Bluesów. I to właśnie z Paragwajem Francuzi wygrali 2 do 1.

Rzeczywiście po miażdżące zwycięstwo wczoraj nad Niemcami, tym razem to Paragwaj przyjechał rzucić wyzwanie Francuzom.

Alexis Salle postanowił na ten dzień ustawić następujące zespoły. W porównaniu do wczoraj Max Moreau zdał się na prawą stronę z Jérémy Scatena, a odnaleźli się Johan Bergeron i Benjamin Tison, panujący mistrzowie Francji. Nadal para Blanqué / Leygue na trzecim miejscu, strategiczny wybór, jak wyjaśnił nam wczoraj trener.

Co zaskakujące, Paragwajczycy nie wystawili swojego najlepszego gracza, Matiasa Popovicha, który zajmuje 26. miejsce w tabeli APT Padel Wieża. Horacio Adorno, 48. w APT, też nie był w grze...

Program wyglądał zatem następująco:

Mecz 1: Bergeron / Tison vs Benitez (58 APT) / Castañeyra (42 APT)

Mecz 2: Moreau / Scatena vs Abud (32 APT) / Gonzalez (61 APT)

Mecz 3: Blanqué / Leygue vs Rodriguez (202 APT) / Galeano (398 APT)

Tison / Bergeron w bólu

Benjamin Tison zacisnął pięść Katar 2021

Mistrzom Francji udało się na koniec zawieszonego meczu wygrać z paragwajskim duetem.

Po wygranym pierwszym secie w tie-breaku dla Habs, mieszkańcy Ameryki Południowej, po uratowaniu dwóch setów, wygrali z kolei mecz tie-breaka. W trzecim secie Benjamin i Johan byli w stanie być solidni w kluczowych momentach, aby umożliwić drużynie Francji zdobycie pierwszego cennego punktu.

Wynik końcowy: 7-6/6-7/6-4.

Porażka na końcu napięcia dla Moreau / Scatena

Jeremy Scatena Katar 2021

Po tym pierwszym zaciętym meczu, w którym mistrzowie Francji wygrali w 3 rundach, kolejne spotkanie zapowiadało się równie skomplikowane dla pary Moreau / Scatena. I nie zawiodło. Po walce przez 3 rundy ostatecznie przegrali z parą Abud/Gonzalez, która miała lepszą kontrolę pod koniec meczu.

Wynik końcowy: 4-6 / 6-3 / 3-6.

Blanqué i Leygue nie drżeli

Thomas Leygue radość Katar 2021

Potrzebny był więc decydujący mecz, aby zdecydować między dwoma zespołami, które chciały skończyć na szczycie tej grupy D, aby uniknąć najlepszych nazwisk w ćwierćfinale.

Wicemistrzowie Francji musieli więc wygrać z młodym Rodriguezem i Galeano. W tym meczu, który mógł zapowiadać pułapkę, Francuzi byli imperialni. Prawdziwy spacer zdrowotny dla naszych Bluesów w pierwszym czy drugim secie!

Wynik końcowy: 6-1 / 6-0

Jak powiedział nam Bastien Blanqué w wywiadzie, wicemistrzowie Francji wiedzieli, jak być „Natychmiast agresywne, żeby nie dać im szansy”!

Już jutro Francuzi zmierzą się z Polską, by umocnić swoje pierwsze miejsce w tej grupie D.

 

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.