Jesteśmy kilka dni z dala od światów padel który odbędzie się w Katarze, a napięcie wśród uczestniczących zespołów narasta.

Turniej, organizowany przez Katarską Federację Tenisa, Squasha i Badmintona (QTSBF), zgromadzi 320 graczy z 16 różnych narodowości i odbędzie się o godz. Kompleks tenisowy i squasha Khalifa w Doha od 15 do 20 listopada.

Jako że kwalifikacje właśnie się rozpoczęły, przegląd ulubionych narodów.

Dwóch ultra faworytów

Wśród obecnych narodów są dwa, które przykują uwagę opinii publicznej i jest to oczywiście wybór argentyński, który pokazuje zespół marzeń, który może wpaść w panikę na konkurencję  i hiszpańską armadę.

Jeśli w przypadku dziewcząt Hiszpania wydaje się wyższa niż w przypadku mężczyzn, napięcie pozostaje całkowite między tymi dwoma selekcjami na bardzo wysokim poziomie.

W porównaniu z ostatnimi Mistrzostwami Europy Hiszpania odnotowuje przybycie Lebrona i Galana, dzięki czemu ma pierwszych 3 graczy w klasyfikacji WPT. Ale na czele Argentyny może pochwalić się 8 z pierwszych 13 rankingu. Tyle Ci powiem, że poza potężnym trzęsieniem ziemi, te dwa narody znajdą się w finale i że powinny zaoferować nam wyjątkowe widowisko!

Qatar Worlds 2020 listopad 2021 padel FIP

Konkurs o miejsca honorowe

Za tymi dwoma zespołami faworytami do medalu dla mężczyzn są Brazylia. Powinna więc być zacięta walka o półfinały między Włochami, Francją i Belgią. Uwaga również na inne narody Ameryki Południowej, które wciąż mają bardzo dobrych graczy padel.

U dziewcząt pod nieobecność Portugalii, Włochy są faworytem do medalu za Hiszpanią i Argentyną. Rzeczywiście, w selekcji transalpejskiej jest kilku graczy, którzy grają w previa World Padel Tour od kilku lat. Ale uważaj, Francja prowadzona przez Alix Collombon i Léa Godallier również będzie chciała zdobyć ten medal, podobnie jak selekcje z Ameryki Południowej, Brazylia na czele, która również oferuje wspaniałe rzeczy. Powinniśmy zatem ucztować po stronie Doha!

Zespół zarządzający Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.