Ogromne rozczarowanie dla Francuzów, którzy zostali pokonani u bram finału 2:1 przez bardzo dobrą drużynę z Włoch. Spotkanie ze Szwecją na mały finał z nich świat seniorów +.

Spodziewaliśmy się szczególnie wyważonego spotkania między Francją a Włochami. I nie zawiedliśmy się. Ta konfrontacja miała w sobie wszystko z hollywoodzkiego thrillera, w którym każdy punkt miał swoje znaczenie w momencie ostatecznego rozliczenia. Dodatkowo na domiar złego pojawił się mrożący krew w żyłach problem, bo zwycięzca wywalczył miejsce w finale tych seniorskich światków +.

W tym małym finale przed godziną Włochom udaje się przekazać drut…

Super tie-break, który nie tylko nosi nazwę

Od pierwszego punktu 1. meczu pomiędzy Geraldine Sorel i Emmelien Lambregts à Manuela Savini et Roberta Zandarin, panowała dość ciężka atmosfera, która ciążyła na spotkaniu. Niewymuszone błędy, nietrafione smecze… Ten rodzaj ukrytego niepokoju wydawał się uniemożliwiać obu drużynom grę całkowicie zrelaksowaną. I bardzo łatwo można było się domyślić, że zwycięstwo pójdzie na stronę drużyny, która jako pierwsza się „wyzwoli”. Niestety to Włosi wpadli jako pierwsi i zdobyli pierwszego seta z wynikiem 7-5. A jednak w drugim secie to tak, jakby na boisku pojawiła się kolejna francuska drużyna. Jasni, pewni swojej gry i agresywni, Bleues przybili do przeciwnika bubble bubble (6:0) bez drżenia. WSZYSTKO miało się rozegrać w tym wielkim tie-breaku… co nie poszło po francusku.

Wynik meczu: Zwycięstwo Włochów 7-5 0-6 10-5

Drugi mecz miał dla dziewczyn ogromne znaczenie. Wygraj lub zgiń podsumował sposób myśleniaAmelie Detriviere i Catherine Lalanne którzy dosłownie byli na misji komandosowej, aby uratować drużynę. Po drugiej stronie siatki Annalisa Bona i Tiziana Giordano chodziło o zwycięstwo równoznaczne z biletem do finału tych seniorskich światów plus. Tak, z wyjątkiem tego, że jak wspomniano wcześniej, Amélie i Catherine nie miały ochoty pozwolić Włochom zabrać zwycięskiego wozu. Nie chcąc nic wiedzieć i narzucając swoją grę przez cały mecz, dziewczyny narzucały się ze stylem.

Wynik meczu: Zwycięstwo Francuzów 6-3 6-3

Potem przyszła ostateczna konfrontacja. Tak, finał, bo ten trzeci mecz był decydujący, bo para, która miała wygrać, dotarłaby do… finału rozgrywek! Nagła śmierć, która gwarantuje (lub nie), że z pewnością możesz wyjść z medalem na szyi, z poczuciem spełnienia. W tym klimacie skrajnego napięcia po obu stronach nie było już czasu na śmiech czy relaks, ale na maksymalną koncentrację.

Audrey Casanova i Marie Lefevre z jednej strony, Sara D'Ambrogio i Alessia La Monaca inny. Nie była to już prosta gra w padel, aspekt konkurencyjny, kontekst, a także otaczające środowisko nabrały całego swojego znaczenia. W tej grze to Włosi wyszli żywi i to Francja nagle zginęła.

Wynik meczu: Zwycięstwo Włochów 6-3 6-0

zarząd światowego seniora +

Dla Niebieskich to jeszcze nie koniec!

Po tym bardzo dużym rozczarowaniu będziemy musieli się zremobilizować, bo Francja wciąż będzie miała możliwość zrealizowania celu postawionego przez jej trenera, jakim jest powrót medalisty tych Mistrzostw. Francja zagra więc w małym finale ze Szwecją. Świetna drużyna, ale opozycja, w której Francja będzie na pozycji faworyta.

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.