Świat seniorów +: Błękitni brązowi medaliści!

Zwycięski z wynikiem 2:0 ze Szwecją Francuzi zajęli w nich trzecie miejsce światowy senior+ i dlatego udało im się osiągnąć swój pierwotny cel, którym było odejście z medalem na szyi.

Misja wykonana dla trójkolorowych

Później rozczarowanie spotkaniem przeciwko WłochomFrancuczkom bardzo zależało na tym, by te Puchary Świata ukończyły z dobrą nutą i zrealizowały cel postawiony przez trenera Line Meites : powrót z medalem z Las Vegas. Ale do tego trzeba było wywalczyć najlepszego ze Szwecji, która została wyeliminowana przez Hiszpanię u bram wielkiego finału.

Aby nie budzić bolesnych wspomnień z poprzedniego dnia, Line i dziewczyny postanowiły zacząć od nowych kompozycji, które wprowadzą nową dynamikę. Pierwsza para wyrównana (za +55 lat) w zestawie Catherine Lalanne i Peggy Maignien. Ten duet nie poradził sobie z koronką, odkąd wziął na siebie najlepsze Helena Dahlström i Ingela Phil w zestawach 2.

Ostateczny wynik : Zwycięstwo Francuzów 6-2 6-3

W kategorii +50 lat to para stworzona autorstwa Amelie Detrivière i Emmelien Lambregts który został wybrany do „zabezpieczenia” zwycięstwa. Mecz na papierze dość trudny do rozegrania, bo stawki były wysokie: jeśli Francuzi wygrali, to automatycznie odnieśli zwycięstwo i tym samym brązowy medal. Pewne swojej siły i znakomicie radzące sobie ze stresem, nie dawały najmniejszej szansy Antoinette Andersson i Malin Talcoth, wygrywając w dwóch setach jak ich znajomi w pierwszym spotkaniu.

Ostateczny wynik : Zwycięstwo Francuzów 6-1 6-4

Medal… który wzywa innych

Bardzo solidny przez cały ten turniej, Les Bleues pozostawił bardzo dobre wrażenie na stokach Las Vegas. Po trzecie, umieszczają Francję jako jeden z krajów wschodzących padel i wypełnił kontrakt, który miał wyjechać z medalem na koniec tych światów. Nadszedł więc czas na świętowanie w obozie trójkolorowych. Nigdy nie usatysfakcjonowani, będą dążyć do tego, aby następny świat seniorów + miał się dobrze, a nawet lepiej, z nadzieją, że wyjadą z medalem, który byłby jeszcze piękniejszy na ich szyi.

Publié par
Nasser Hoverini