Bardzo solidne zwycięstwo naszych Francuzek z wynikiem 2-0 przeciwko Wielkiej Brytanii! Bardzo dobry występ, który kwalifikuje ich do półfinałów z nich światowy senior +.

Francuzki na misji !

Zawsze bardzo pracowite i zdeterminowane, by nie przepuścić swojej szansy, dziewczyny występowały bez drżenia. W tym meczu, który na papierze zapowiadał się bardziej „niedrogi” niż Hiszpania czy Brazylia, Francuzi nie odpoczywali. Nie ma znaczenia, kto jest przeciwnikiem, musisz grać. I bawią się, wiedzą, jak to zrobić, a nawet bardzo dobrze.

Pierwsza kategoria dotyczyła osób powyżej 55 roku życia i to duet Emmelien Lambregts / Géraldine Sorel zrównał się z Elizabeth Fletcher i Elvirą Campione. Wszyscy kontrolowani i zdeterminowani, Błękitni wygrali pierwszego seta 6:0, mając wrażenie, że Brytyjczycy nie byli w stanie na nie odpowiedzieć. W drugiej turze Brytyjczycy wrócili z dużo lepszymi intencjami i byli zdeterminowani, aby sprawić Francuzom jak najwięcej kłopotów. Tak, ale bez liczenia na odporność trójkolorowej selekcji.

Ta „tak zgrana” grupa, jak się zwierzaliśmy Line Meitescieszy się pewną solidarnością i ma jasny cel: wrócić z urokiem na szyi na końcu tych światów. I to nie przy pierwszej „trudności” gracze mieli się poddać!

Ostateczny wynik : Zwycięstwo Francuzów 6-0 7-5

Drugi mecz tego spotkania został rozegrany w kategorii +50 lat. Po stronie francuskiej to para Peggy Maignien-Amélie Detrivière została wybrana, by pokrzyżować plany brytyjskiemu duetowi składającemu się ze Stephan Ann Trill i Sally Fisher. Ten mecz był bardzo szczególny, ponieważ z jednej strony Blues mieli ciężkie zadanie dokończenia pracy rozpoczętej przez ich przyjaciół kilka minut wcześniej, a z drugiej strony Brytyjczycy musieli imperatywnie narzucić się, aby pozwolić swojemu narodowi pozostać przy życiu. w spotkaniu. I niestety dla nich, Blues nie dało się przytłoczyć wyzwaniem. Bez drżenia Francuzi wygrali w 2 zwycięskich setach i wysłali swój kraj do półfinału tego światowego seniora +!

Ostateczny wynik : Zwycięstwo Francuzów 6-1 6-2

Czekają na nich Włochy na miejsce w finale

Po tym wyraźnym zwycięstwie z Wielką Brytanią nadszedł już czas na koncentrację dla Francuzek, które będą musiały zrobić wszystko, co w ich mocy, przeciwko wspaniałej drużynie z Włoch, która zakończyła premiera grupy B i który wygrał 2-0 z USA w 1/4 finału. Pod kluczem tego meczu? Miejsce w finale, a także gwarancja powracających medalistów z tych seniorskich światów +!