Le padel nadal ugruntowuje swoją pozycję we Francji, aw szczególności w Montauban, gdzie pierwsze kursy zostały uruchomione w 2019 r. poOtwarte organizowane przez gminę. Od tego czasu liczba osób uprawiających ten sport stale rośnie, a entuzjazm dla tego sportu rośnie wykładniczo.

Pojawiają się nowe projekty

Minęło już ponad trzy dekady, że padel jest obecna w 60-tysięcznym mieście położonym około pięćdziesiąt kilometrów na północ od Tuluzy. Ale dopiero od 000 roku padel udało się naprawdę przebić. Od tego czasu jest na dobrej drodze, aby stać się alternatywą dla innych sportów rakietowych.

Miasto ma 2 miejskie tereny zewnętrzne, które oferują więcej niż rozsądne ceny za praktykę padel (12 euro za godzinę dla 4 osób wg Wysłanie Midi). A nowe projekty zapowiedziane na 2021 rok wyraźnie pokazują, jak ważny jest ten sport w Montauban.

Znakiem, że popyt jest bardzo duży, 2 nowe korty należące do Stowarzyszenia Tenisowego Montauban oraz 2 korty w Moissac zostaną dodane do 2 istniejących kortów kompleksu Jacques Chirac. Prywatny projekt przewiduje również budowę konstrukcji składającej się z 4 dodatkowych terenów.

montauban volee forhand 2 graczy

Rosnąca społeczność

Właściciel sklepu poświęconego sportom rakietowym (Tennispro Montauban), pasjonat Eric Dejean potwierdza, że ​​szał na ten zabawny sport rośnie. Widział również, że jego strona na Facebooku osiągnęła 80 członków. Planuje również zorganizowanie dni „odkrywania” w celu popularyzacji padel z Montalbanais.

Warunki sanitarne również odegrały ważną rolę w rozprzestrzenianiu się padel o ile sport ten był jednym z nielicznych rozwiązań sportowych w mieście po narzuconych przez rząd środkach.

Różne inicjatywy podejmowane w Montauban zapowiadają świetlaną przyszłość dla rozwoju sportu i nie byłoby zaskoczeniem, gdyby w nadchodzących latach nad brzegiem Tarn pojawiło się jeszcze więcej zawodników i klubów.

Źródło zdjęcia: Patrick Fischer

Malick N'diaye padel felietonista

Jeśli tenis jest sportem, który doprowadza cię do szaleństwa, pomnóż to szaleństwo przez 2, a otrzymasz padel.

Emigrant z Malagi, pasjonat sportu i fotografii, Malick od razu zakochał się w padel. Jeśli nie możesz go znaleźć na krótkiej przerwie, jego „bandeja”, On prawdopodobnie będzie wędrował z GoPro w ręku.