Kanał płatny przejmie prawa na kolejne dwa sezony i wystartuje z Miami Open. “As” uzyskuje tę wyłączność, która jednak nie jest jeszcze oficjalna.

Nowa piękna umowa

Według hiszpańskich mediów Movistar+ przejąłby prawa na lata 2022 i 2023. Ten kanał jest płatny i ma dość wysoki koszt.

To nowe partnerstwo pojawia się kilka dni po ogłoszeniu nowa umowa z Mediapro i kilka miesięcy po podpisaniu umowy z Canal+.

To świetna wiadomość dla World Padel Tour, w perspektywie krótkoterminowej dla dochodów finansowych iw średnim okresie w celu ustalenia bilansu finansowego. Jednak przejście z kanału bezpłatnego na kanał płatny często wyrządzało szkody w Hiszpanii, powodując gwałtowny spadek widowni. W dłuższej perspektywie model ten nie jest korzystny dla wciąż rozwijających się sportów. To, czy WPT nadal myśli długoterminowo, dopiero się okaże.

Groźba zapłaty?

Do tej pory WPT zawsze był nadawany niekodowany na kanale telewizyjnym GOL. Te audycje dały bardzo duże widoczność au padel, co w dużej mierze przyczyniło się do rozwoju tego sportu w Hiszpanii.

Ta strategia była świetna dla rosnącej oglądalności i wydawała się być jedną z mocnych stron WPT. Teraz to zajmie zapłać, aby zobaczyć padel w Hiszpanii.

Koszt Movistar+ jest dość znaczny i trudno w to uwierzyć 170 000 osób ogląda finał Cordoba Open, zasubskrybuje Movistar +. Najprawdopodobniej doprowadzi to zatem do spadku widowni World Padel Tour.

Dla porównania Dorna Sports, firma zarządzająca Mistrzostwami Moto GP, próbuje znaleźć rozwiązanie od czasu przejścia na prywatny. Rzeczywiście, publiczność spadła o ponad 70%, wpływając tym samym na wszystkich aktorów ekonomicznych mistrzostw. Ten przykład jest bardzo bliski i ten scenariusz może się powtórzyć.

Le padel jeszcze nie osiągnął rozgłosu w piłce nożnej lub tenisie, aby poprosić widzów, aby zapłacili tak dużo, aby to zobaczyć. We Francji czy Hiszpanii widzowie i tak nie są gotowi. W innych kulturach, na przykład w Szwecji, ludzie nie są tak niechętni płaceniu za oglądanie sportu.

Podsumowując, ta wiadomość jest dobra dla gospodarki WPT, ale padel zawodowe ryzykuje utratę fanów w romansie.

OTT WPT, aby uratować publiczność?

W zeszłym roku World Padel Tour ogłosił nową platformę stworzoną przez LaLiga do transmisji meczów.

Na razie niewiele informacji na temat tej transmisji, ale ta aplikacja może dać WPT możliwość bezpłatnego nadawania treści. Tak więc, jeśli treść pozostanie atrakcyjna, publiczność, która nie jest gotowa zapłacić za oglądanie meczów, może pozostać za pośrednictwem tej platformy OTT, która z konieczności będzie oferować opóźnione mecze.

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !