Pierwsza edycja  P1000 GPadel Strasburg  uśmiechnął się do miejscowych.  Yanis Muesser i Simon Wagner  obalić  Juliena Motza i Guillaume’a Ledrapa  w finale:  1/6 6/4 6/2 .

Nieudany start, a potem reakcja

Finał rozpoczął się źle dla Muessera i Wagnera. Zaskoczeni  Julien Motz niezwykle agresywny przy siatce , piłkarze Strasburga ponieśli porażkę i przegrali pierwszego seta 6/1.

Ale reakcja była natychmiastowa. Na początku drugiego seta Muesser i Wagner odskoczyli i utrzymali przewagę do końca (6/4). W decydującym secie utrzymywali presję, wykorzystując spowolnienie przeciwników, by wyjść na prowadzenie i zakończyć mecz wynikiem 6/2.

Zwycięski powrót alzackiego duetu

Ten sukces oznacza  drugi P1000 wygrany razem w tym sezonie  Po Besançon w czerwcu. Rozdzieleni między 2021 a 2023 rokiem z powodów zawodowych i odległości, Muesser i Wagner postanowili punktualnie zreformować swój duet, a wyniki są dobre: ​​niepokonani we Francji w tym roku i teraz zdobywcy tytułu u siebie.

Benjamina Dupouya

Padla odkryłem bezpośrednio podczas turnieju i szczerze mówiąc, na początku nie bardzo mi się to podobało. Ale za drugim razem była to miłość od pierwszego wejrzenia i od tego czasu nie opuściłem ani jednego meczu. Jestem skłonny nawet nie spać do 3 w nocy, żeby obejrzeć finał Premier Padel !

Tagi