Yanis Muesser i Simon Wagner wygrywają Besançon Tennis Open Padel Grand Besançon – P1000 2023. To ich drugie zwycięstwo w P1000, po tego z Strasbourg Open dla pary alzackiej.

Z drugiej strony dla Arthura Hugounenqa jest to druga porażka w finale P1000 po Metz Open. Dla Yoana Boronada, który za 16 miesiące skończy 3 lat, to jego najlepszy wynik w P1000.

W pierwszym secie Muesser/Wagner przegrywają od początku z Hugounenq/Boronad. Owczarki niemieckie mają doskonały początek. Jednak Hugounenq/Boronad wykorzystali kilka błędów Muessera/Wagnera, aby wrócić do gry i wygrać pierwszego seta 7:5, wykorzystując zły serwis Alzatczyków.

W drugim secie Muesser/Wagner rozpoczyna podobnie jak w pierwszym secie, z dużą intensywnością i szybko prowadzi 5/1. Jeśli Yoan Boronad osiąga dobrą obronę, Alzatczycy czasami łowią wysokimi piłkami. Po raz kolejny lekkie rozluźnienie pozwala Hugounenqowi / Boronadowi powrócić w tym drugim secie. Mimo to rozstawiony 2 daje radę i wygrywa tego drugiego seta z wynikiem 6/3.

Kierunek decydujący 3. set. Mecz jest bardzo zacięty, obie pary mają możliwość przełamania. Na 4 wszędzie, Muesser / Wagner pęka i potwierdza krokiem. Ostateczne zwycięstwo 5/7 6/4 6/4 owczarki alzackie, które uzyskają w sumie 14 break pointów na zaledwie 4 wykonane breaki.