Często celem amatorów jest gra z tą samą klasą, co na przykład Agustin Tapia, ale czy nie możemy być dobrymi? padel bez doskonałej techniki?

Często, gdy uczeń ma niewielką trudność w przyswojeniu techniki, jego trener proponuje filmowanie go wykonując swoje salwy, bandejas i inne „bajadas de pared”! Gracz daje z siebie wszystko, łamie swoje gesty, czasem nawet bierze się za profesjonalistę, by być jak najbardziej bezbłędnym na wideo.

Potem przychodzi czas na obejrzenie filmu i gotowe! Zdajemy sobie z tego sprawę rzeczywistość bardzo różni się od tego, co sobie wyobrażaliśmy. Szorstka praca nóg, późne uderzenia, niechlujne zakończenia, zbyt duże przygotowania itp. Nie wyglądamy jak Ale Galan ...

Ale wygląd Galana

 

Bądź pewny, prawie wszyscy gracze padel amator, który pobierał lekcje, przeżył ten moment rozczarowania. Czy to złe ? Zdecydowanie nie. Niezależnie od sportu, aby zdobyć nienaganną technikę, prawie konieczne jest rozpoczęcie pracy jako dziecko, a jeśli tenisistki są ogólnie dość eleganckie na padel, rzadko ma to miejsce w przypadku osób, które uruchamiają padel dorośli bez przygotowania do sportów rakietowych.

Przede wszystkim nienaganna technika niekoniecznie oznacza wykonanie. jotuan Martin Diaz powiedział nam w swoim wywiadzie że miał bardzo dobra technika w tenisie będąc młodym, ale nie wygrał meczu! Ile razy powtarzałeś sobie przed zawodowymi meczami tenisowymi, że forhend lub bekhend takich a takich jest okropny?

W nietypowym gatunku Fabrice Santoro był 17. na świecie tenisistą z dwuręcznym forhendem, ale niezbyt polecane! Więc oczywiście każdy chciałby mieć na torze klasę Agustina Tapii lub Ale Galana, ale czy to musi być głównym celem?

W każdym razie nie powinno to być powodem do przejęcia przywództwa. Postaraj się maksymalnie poprawić swoją technikę, ale pod żadnym pozorem nie powinieneś dewaluować, ponieważ twoja gra nie wygląda tak dobrze, jak byś chciał. Technika to tylko jeden z aspektów wydajności i zamiast poświęcać czas na dążenie do doskonałości, czasami warto popracować nad swoją sylwetką lub umysłem i pozostaw technikę, która może nie być optymalna, ale działa dobrze.

Wśród profesjonalistów to zauważamy czy pewne podstawy są oczywiście przestrzegane, wszyscy gracze ostatecznie mają własną technikę. Na przykład na wysokich piłkach Paquito Navarro systematycznie wygina łokieć i używa swojego typowego nadgarstka vibora, kiedy Fernando Belasteguin uderza w wyciągniętą rękę bandeja.

Różne techniki dla różnych jakości, w końcu działają i ci dwaj gracze są odniesieniami do ich sportu. Więc bądź pewny swojej gry i nie poświęcaj strzałów, które dają punkty w meczu, dla ideału estetycznego, który jest zbyt trudny do osiągnięcia!

 

 

 

 

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !