Padel jest niesamowity sport który nie tylko pozwala uprawiać sport z przyjaciółmi, poznawać nowych ludzi i zawiązywanie przyjaźni... Ale jest to również plik sport łączący komunikację i doznania.

Lorenzo Lopez, nazywany „starym” w Andaluzji po ponad 20 latach nauczania w padlu, przekazuje nam swoje anegdoty i rady.

Pomyśl o 2!

Obserwujemy, że gracze pochodzą z sporty indywidualne jak squash, tenis czy badminton problemy w komunikacji z partnerem.

Uważaj, na szczęście nie zawsze tak jest, a ten problem z komunikacją nie dotyczy wyłącznie poszczególnych sportów. Ale istnieje bardzo wyraźny trend dla tych graczy, którzy są przyzwyczajeni do tych sportów, w których jesteś sam na boisku naprzeciwko przeciwnika.

Myślenie absolutnie nie jest takie samo. A to może wymagać od graczy z tych sportów, którzy mają wrażenie, że padel jest łatwy, a dokładniej spora dawka pokory pomimo ich technicznej łatwości, aby odnieść sukces w przejściu kursu psychologicznego.

Przełam bańkę

Nie jest łatwo pokonać bańkę, kiedy zawsze grałeś sam na boisku w sporcie rakietowym. I jestem w dobrej sytuacji, aby ci o tym powiedzieć.

To wymaga pewna pokora i uczciwość wobec siebie zaliczyć ten kurs.

Gracz uprawiający sport indywidualny jest przyzwyczajony do gry w swojej bubble.

W sporcie takim jak tenis rzeczywiście bardzo praktyczne jest zachowanie koncentracji i refleksji nad grą własną i przeciwnika.

Problem: padel musi myśleć DWA!

Dla tenisisty konieczne jest w pewnym sensie przeprogramowanie się lub próba przyswojenia tego elementarnego pojęcia dialogu.

Aby jednak to zrobić, gracz musi zdawać sobie sprawę z tej wady. Słuch jest dobry, ale słuchanie jest lepsze!

Technologia i komunikacja: nic do roboty

Technika ma nie ma nic wspólnego z komunikacją. Z pewnością grasz bardzo dobrze. Masz trening padla. A jednak możesz być graczem zagrożonym. Co gorsza, jesteś technicznie dobrym graczem i myślisz, że jesteś bezpieczny przed tym postem.

Czasami trudno jest być dobrym w sporcie rakietowym i mentalnie zacząć od zera. Będziesz jednak musiał przejść prawdziwe przesłuchanie, jeśli lubisz padla.

Dlatego często zaleca się graczom zmianę partnerów, lepsze poznanie się i ewentualnie sprawdzenie, co jest nie tak z twoją komunikacją.

Nie licz na pomoc innych! Po pierwsze dlatego, że to, co mówią twoi partnerzy, może cię zranić. Następnie, ponieważ generalnie odczuwa się znacznie więcej, niż się mówi. Z drugiej strony będziesz musiał otworzyć swój umysł!

Komunikacja wiąże się przede wszystkim z przyjemnością grania z kimś i optymalizacją strzałów pod kątem drużyny i przeciwników.

Czołowi międzynarodowi gracze czasami wzywają trenera mentalnego, aby rozwinął komunikację i część psychologiczna. Więc dlaczego nie ty?

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.