Padel jest niesamowity sport który nie tylko pozwala uprawiać sport z przyjaciółmi, poznawać nowych ludzi i zawiązywanie przyjaźni... Ale jest to również plik sport łączący komunikację i doznania.

Lorenzo Lopez, nazywany „starym” w Andaluzji po ponad 20 latach nauczania w padlu, przekazuje nam swoje anegdoty i rady.

Pomyśl o 2!

Obserwujemy, że gracze pochodzą z sporty indywidualne jak squash, tenis czy badminton problemy w komunikacji z partnerem.

Uważaj, na szczęście nie zawsze tak jest, a ten problem z komunikacją nie dotyczy wyłącznie poszczególnych sportów. Ale istnieje bardzo wyraźny trend dla tych graczy, którzy są przyzwyczajeni do uprawiania tych sportów, gdzie jesteś sam na boisku naprzeciwko przeciwnika.

Myślenie absolutnie nie jest takie samo. A to może wymagać od graczy z tych sportów, którzy mają wrażenie, że padel jest łatwy, a dokładniej spora dawka pokory pomimo ich technicznej łatwości, aby odnieść sukces w przejściu kursu psychologicznego.

Przełam bańkę

Nie jest łatwo przełamać bańkę, kiedy zawsze grałeś sam na boisku w sporcie rakietowym. I jestem w dobrej sytuacji, aby ci o tym powiedzieć.

To wymaga pewna pokora i uczciwość wobec siebie zaliczyć ten kurs.

Gracz uprawiający sport indywidualny jest przyzwyczajony do gry w swojej bubble.

W sporcie takim jak tenis rzeczywiście bardzo praktyczne jest zachowanie koncentracji i refleksji nad grą własną i przeciwnika.

Problem: padel musi myśleć DWA!

W przypadku tenisisty musisz przeprogramować się lub spróbować przyswoić sobie to elementarne pojęcie dialogu.

Aby jednak to zrobić, gracz musi zdawać sobie sprawę z tej wady. Słuch jest dobry, ale słuchanie jest lepsze!

Technologia i komunikacja: nic do roboty

Technika ma nie ma nic wspólnego z komunikacją. Z pewnością grasz bardzo dobrze. Masz trening padla. A jednak możesz być graczem zagrożonym. Co gorsza, jesteś technicznie dobrym graczem i myślisz, że jesteś bezpieczny przed tym postem.

Czasami trudno jest być dobrym w sporcie rakietowym i mentalnie zacząć od zera. Będziesz jednak musiał przejść prawdziwe przesłuchanie, jeśli lubisz padla.

Dlatego często zaleca się graczom zmianę partnerów, lepsze poznanie się i ewentualnie sprawdzenie, co jest nie tak w twojej komunikacji.

Nie licz na pomoc innych! Po pierwsze dlatego, że to, co mówią twoi partnerzy, może cię zranić. Następnie, ponieważ generalnie odczuwa się znacznie więcej, niż się mówi. Z drugiej strony będziesz musiał otworzyć swój umysł!

Komunikacja wiąże się przede wszystkim z przyjemnością grania z kimś i optymalizacją strzałów pod kątem drużyny i przeciwników.

Czołowi międzynarodowi gracze czasami wzywają trenera mentalnego, aby rozwinął komunikację i część psychologiczna. Więc dlaczego nie ty?

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.