Ignacio Piotto jest jedną z obietnic padel Srebrzyk. W wieku zaledwie 20 lat pochodzący z Concaran San Luis właśnie osiedlił się w pobliżu Alicante w akademii Sanyo i Juana Carlosa Ferrero.

Padel Magazine poznaje Argentyńczyka z Tenerife OpenAPT Padel Wycieczka. Nacho to bardziej inteligentny niż agresywny lewy gracz, który ma duży zakres strzałów ofensywnych.

Obecnie gra u boku legendy Cristiana Gutierreza w APT, ale występuje również w WPT i Premier Padel.

Cristian Gutierrez, dodatkowa presja

Lorenzo Lecci Lopez: Grasz obecnie w APT z Cristianem Gutierrezem. Z zewnątrz wygląda bardzo wymagający. Czy czujesz tę presję, by grać razem z nim?

Nacho Piotto:„Spojrzenie w prawo i zobaczenie Cristiana Gutierreza wywiera presję. Teraz gramy razem przez jakiś czas, ale w pierwszym turnieju nie mogłem zagrać… Pracowałem więc z psychologiem, a teraz gram bardziej zrelaksowany. To prawda, że ​​cały czas odczuwam tę presję, bo ludzie oglądają nas, żeby go zobaczyć. To dodatkowa presja”.

Odszyfrowywanie gry Nacho

Lorenzo Lecci Lopez: Opowiedz nam o swoich mocnych i słabych stronach. Jakie są twoje najskuteczniejsze strzały? Nad jakimi aspektami gry musisz jeszcze popracować?

Nacho Piotto:„Myślę, że moim najlepszym strzałem jest wolej forhendowy, a najbardziej naturalnie uderzam wolejem bekhendowym”.

" bandeja Znowu muszę nad tym popracować. Piłka nie wychodzi na wszystkie powierzchnie, nie jestem też graczem, który tak dobrze uderza w smecz. Uderzam z rotacją, ale jeśli nawierzchnia nie jest szybka, może mi płatać figle. W dzisiejszych czasach par 3 nie jest już tak naprawdę skuteczny, ponieważ każdy jest w stanie wyjść i przywrócić go z powrotem.

Lorenzo Lecci Lopez: Jesteś lewicowym graczem, który bardzo dobrze broni. Czy myślisz o tym, żeby pewnego dnia pójść dobrze?

Nacho Piotto:„Cały mój mały etap grałem po prawej stronie! Czasem gram na prawej, ale teraz czuję się znacznie wygodniej na lewej.

Tenis od 2 lat!

Lorenzo Lecci Lopez: Jak zacząłeś padel ? Kim byli dla ciebie zawodnicy odniesienia?

Nacho Piotto:„Zacząłem grać w tenisa w wieku 2 lat! Grałem w piłkę nożną i tenisa, a w wieku 9 lat zacząłem padel. Przez jakiś czas uprawiałem wszystkie trzy sporty. Postanowiłem poświęcić się padel".

„Na początku głównie patrzyłem na Lampertiego. Potem, kiedy zacząłem naprawdę rozumieć padel, często śledziłem Belę, Juana Martina Diaza, Cristiana Gutierreza”.

Lorenzo Lecci Lopez: Jesteśmy w bezprecedensowej sytuacji w świecie padel z trzema obwodami. Grasz po trochu wszystkiego. Jak widzisz sytuację?

Nacho Piotto:„Nie podpisałem żadnej umowy. To prawda, że ​​gram w WPT bardziej niż cokolwiek innego, ale nie chciałem podpisywać umowy, aby mieć swobodę gry Premier Padellub APT”.

Zupełnie nowy z Sanyo

Lorenzo Lecci Lopez: Od jakiegoś czasu mieszkasz w Hiszpanii, ale właśnie się przeprowadziłeś.

Nacho Piotto:„Tak, jestem w Hiszpanii od półtora roku, ale w zeszłym tygodniu przeprowadziłem się do Alicante w akademii Juana Carlosa Ferrero i Sanyo Gutierreza”.

Lorenzo Lecci Lopez: Czy młodym Argentyńczykom, którzy chcą przeprowadzić się do Hiszpanii, aby żyć, jest dziś łatwiej niż wcześniej padel ?

Nacho Piotto:„To łatwiejsze niż kilka lat temu, ale nie jest łatwe. Premier Padel, jeśli nie masz punktów, nie możesz grać. WPT jest taki sam. APT też się zaczyna. Jeśli nie wygrasz kilku meczów, nie otrzymasz żadnej nagrody pieniężnej. W końcu to marki muszą na ciebie postawić”.

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !