puszka wznowić tenis grupowy i padel od 28 listopada? OUI ! Komunikat prasowy FFT i stosowanie decyzji zdrowotnych Ministerstwa Sportu są w tej kwestii bardzo jasne.

Jednak dekret z 27 listopada 2020 r wspomina, z nieznanego powodu, którego nawet prezes FFT nie jest w stanie wyjaśnić, że „czynności nadzorowane są do ekskluzywnych miejsc nieletni".

Proste słowo, które jednak przeszkadza wielu klubom tenisowym na tym pierwszym etapie odkażania. padel.

Zadałeś sobie wiele pytań dotyczących możliwości oferowania dorosłym lekcji nadzorowanych lub grupowych. Postaramy się podsumować sytuację, która jest bardzo prosta, ale skomplikowana dekretem, o którym kluby dowiedziały się dziś rano.

Co mówi dekret o nadzorowanych praktykach sportowych?

Art. 42 dekretu nr 2020-1454 z dnia 27 listopada 2020 r. Zmieniającego dekret nr 2020-1310 z dnia 29 października 2020 r. Wyraźnie stwierdza, że:

 Obiekty sportowe na świeżym powietrzu mogą również powitać publiczność w celu:

- lzajęcia nadzorowane wyłącznie dla nieletnich ;
- zajęcia ruchowe i sportowe dorośli ludzie, z wyjątkiem sportów zespołowych i sportów walki.

W konsekwencji nadzorowane działania, które są lekcje grupowe są przeznaczone wyłącznie dla osób nieletnich. 

I właśnie dlatego ratusze blokują lub zabraniają ponownego otwierania niektórych konstrukcji zewnętrznych, mimo że Ministerstwo Sportu i FFT mówią nam coś przeciwnego.

Oto tajemnice administracji, której FFT, kluby i praktykujący są pierwszymi ofiarami.

Co mówią FFT i ministerstwo odpowiedzialne za sport?

Jeśli chodzi o stosowanie decyzji zdrowotnych dla sportu na stronie Ministerstwa Sportu, wyraźnie wskazano, że dorośli mogą uprawiać indywidualną lub nadzorowaną aktywność sportową na świeżym powietrzu:

Wlać dorośli ludzie, ponownie możliwe staje się uprawianie sportu na obiektach zewnętrznych (stadion, pole golfowe, kort tenisowy, ośrodki jeździeckie, tereny zewnętrzne itp.) indywidualnie lub pod nadzorem przez klub lub stowarzyszenie zgodnie ze wzmocnionymi protokołami zdrowotnymi

Co więcej, na stronie internetowej Federacji Tenisowej jest równie jasne:

Praktyka (tenis, padel... na dworze) "jest dozwolone dla nieletnich i dorosłych ale nauczyciel musi dostosować swoją praktykę nauczania. (…). We wszystkich sytuacjach podczas gry uczniowie powinni zachowywać odległość co najmniej 2 metrów. ”

Wiele klubów nie czekało na ponowne otwarcie dekretu od dzisiejszego ranka.

„Dekret rodzi pytania, których nie trzeba”

W obliczu procy niektórych klubów tenisowych i nauczycieli i padel które nie mogą zostać ponownie otwarte z powodu pewnych zakazów wydanych przez ratusz i dekretu z 27 listopada, prezes FFT przemówił pod koniec dnia, aby uspokoić i wyrazić niezrozumienie w odniesieniu do tego dekretu:

Czytanie dekretu z 27 listopada rodzi pytania, które nie muszą być o nadzorowanej praktyce dorosłych.

Jak podaje FFT na swojej stronie, jest dozwolony dla nieletnich i dorosłych.

Paby się o tym przekonać, wystarczy aby odnieść się do strony internetowej Ministerstwa Sportu który publikuje artykuł na temat „stosowania decyzji zdrowotnych w sporcie”.

Nie ma potrzeby stwarzania problemów tam, gdzie ich nie ma.

Na stronie Ministerstwa Sportu odpowiedź jest bardzo jasna i doskonale pasuje do słów i komunikatów prasowych FFT i jej prezesa.

W rzeczywistości dorośli mogą znowu uprawiać sport gdy sprzęt ten znajduje się „na otwartej przestrzeni” zgodnie z protokołem sanitarnym.

W związku z tym wszystkie kluby sportowe oferujące sprzęt outdoorowy są w pełni objęte ochroną Ministerstwa Sportu i Francuskiej Federacji Tenisowej.

Kluby i nauczyciele zablokowani dekretem

Protokół, komunikat prasowy FFT i informacje na stronie Ministerstwa Sportu są jednak bardzo jasne. Jednak niektóre ratusze, takie jak ten w Asnières, uniemożliwiają ponowne otwarcie klubów sportowych z następującego powodu: Dekret nie mówi, że dorośli mogą wznowić zajęcia grupowe pomimo informacji / komunikatu prasowego Ministerstwa Sportu i FFT.

Sébastien Hourçourigaray, Dyrektor sportowy w Azur Tennis Club d'Asnières zadaje uzasadnione pytanie na Facebooku:

Jak więc możemy wyjaśnić, że nasz ratusz prosi nas, abyśmy poczekali na następny dekret prefektury?

Odpowiedź Prezesa FFT:

Oto tajemnice francuskiej administracji. Wiele gmin zostało otwartych na podstawie dekretu i wniosku Ministerstwa. Nie mam odpowiedzi.

Niektóre kluby sportowe nie czekały na zezwolenie ratusza na otwarcie. Trzeba powiedzieć, że istnieje duża presja ze strony praktykujących i tym klubom bardzo trudno jest uzasadnić zamknięcie, gdy tak wiele klubów jest otwieranych.

Powodzenia wszystkim.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.