Był czas, kiedy padel był bardzo poufnym sportem, miał stosunkowo niewielu fanów, zawodników, do których można było bardzo łatwo dotrzeć, ale wydaje się, że wszystko się zmienia...

W istocie padel staje się sportem coraz bardziej popularnym, jest transmitowany w telewizji w wielu krajach, generuje coraz więcej pieniędzy, co jest oczywiście bardzo dobrą rzeczą dla wszystkich, którzy cenią tę aktywność i marzą o tym, aby konkurować z najważniejszymi sportami. Ale oczywiście rozwój ten wiąże się z mniej zauważalnymi zmianami dla fanów.

Widzieliśmy go dwa razy w ciągu tygodnia: pierwszy najlepsze pary padel na całym świecie zdecydowali się zignorować Betclic Premier Padel Burgund P2, wówczas najlepsi Hiszpanie zdecydowali się nie brać udziału w Mistrzostwach Europy 2024.

Teraz dobrze znani (niektórzy mają ponad pół miliona obserwujących na Instagramie) i dobrze opłacani, według naszych źródeł z atrakcyjnymi kontraktami z niektórymi firmami, najlepsi gracze padel świata tak naprawdę nie potrzebują już eksponowania Mistrzostw Europy ani nagrody pieniężnej w postaci P2. Wolą zafundować sobie tydzień przed majorem, aby spędzić czas ze sponsorami, odpocząć, trenować lub wziąć udział w wydarzeniach, które mogą być bardziej dochodowe i mniej restrykcyjne niż turniej…

To dość oczywista obserwacja, jesteśmy świadkami pewnego rodzaju staryfikacji wśród najlepszych graczy padel na świecie. A to z pewnością dopiero początek: tym bardziej padel staje się popularne, tym bardziej gracze będą musieli żyć w czymś w rodzaju bańki, aby występować na najwyższym poziomie, trochę jak gwiazdy futbolu czy tenisa. To trochę godne ubolewania dla kibiców, którzy lubili czerpać korzyści z bliskości z mistrzami, ale jest to logiczne zjawisko i jak widzieliśmy ostatnio, gracze są coraz lepiej wyszkoleni i bardziej współzawodniczy, a widowisko nie jest jeszcze lepsze. Kolejnym ważnym punktem, aby móc pewnego dnia znaleźć się na Igrzyskach Olimpijskich, jest padel musi zwiększyć swoją popularność na całym świecie, a częściowo jest to osiągane dzięki silnym osobowościom, które sprawiają, że ludzie marzą i chcą angażować się w tę działalność!

Zespół  Padel Maj

Zespół Padel Magazine od 2013 roku stara się oferować to, co najlepsze padel, ale także ankiety, analizy, aby spróbować zrozumieć świat padel. Od gry do polityki naszego sportu, Padel Magazine jest do Twojej dyspozycji.