Powrót do wywiadu z Benjaminem Tisonem, numerem 121 na World Padel Tour i wicemistrzem Francji, na żywo na Instagramie „Le Face-à-Face”.

 • W swoich wiadomościach:

Jestem dzisiaj w Perpignan. Wiem, że jest część Hiszpanii, która ma prawo zacząć od nowa, aby trenować dla sportowców wysokiego szczebla, w szczególności dla padla. Ze swojej strony czekam na ewolucję rzeczy, zanim podejmę decyzję o odejściu z Jérémy.

Jeśli chodzi o wznowienie Wold Padel Tour, organizatorzy informują nas tak często, jak to możliwe, ciężko pracują, aby przywrócić normalne warunki.

Jestem ograniczony z Jérémy. Pierwszy kuzyn mojej mamy był trenerem fizycznym drużyny rugby USAP, gra także w padla, więc zna specyfikę tej aktywności. Przygotowali dla nas duży program podczas tego zamknięcia w oparciu o jedną do dwóch sesji dziennie z fizyki i muszę powiedzieć, że nigdy nie byłem tak sprawny fizycznie.

 • Jérémy Scatena jego nowy partner

W tym roku wybraliśmy wspólną grę na torze francuskim, a także na torze Wold Padel Tour. Trenujemy razem, a przed sezonem poszło całkiem nieźle, mieliśmy dobre przeczucia. Rozegraliśmy bardzo zachęcający pierwszy turniej w Walencji, wieszając bardzo dobrą parę (70 i 72 WPT), drugi turniej we Włoszech, gdzie dostałem grypy. Wygraliśmy naszą pierwszą grę, a potem przegraliśmy w drugiej rundzie. Potem było małe rozczarowanie w Marbelli, gdzie straciliśmy wkład przeciwko Bastienowi Blanqué i jego partnerowi. Żałuje tego pierwszego dużego turnieju. Naszym największym pragnieniem jest wycofać się i pokazać naszą wartość.

 • Jego ambicje podczas World Padel Tour

Minęło tylko sześć miesięcy, odkąd zacząłem ćwiczyć padel. Osiemdziesiąt najlepszych celów jest dla mnie osiągalnych. Będziemy musieli sprawdzić, czy turnieje zostaną wznowione w tym roku, ponieważ w ubiegłym roku nie grałem w pierwszych sześciu turniejach, a ze względu na kryzys zdrowotny, World Padel Tour odwołał pierwsze turnieje w tym roku, aby gracze nie przegrali kropki Nawet jeśli dobrze zakończę sezon, będę musiał bronić punktów z ubiegłego roku, więc jeśli ukończę rok między klasyfikacją 80 a 100, będzie to oznaczać, że zagraliśmy bardzo dobrze.

 • Różnica między Adrienem Maigretem a Jérémy Scatena?

Zawsze trudno jest to porównać, zwłaszcza że mają dwa bardzo różne profile. Adrien jest talentem w najczystszej postaci z kratkami i wibracjami, mistrzowskimi ciosami, a Jérémy jest pracowitym człowiekiem, który wykorzystał to, co najlepsze, z wielkim potencjałem. W Previas i Previases nie mamy prawa opuszczać pola, więc scat par3 to prawdziwe aktywa.

Jeśli chodzi o porozumienie w terenie, nigdy nie miałem problemów z Adrienem ani z Jérémy. Dzięki Adrien nie musieliśmy dużo rozmawiać, będąc wydajnym. W przypadku Jéréma dodatkowa uwaga dotyczy przygotowania mentalnego, ponieważ oboje współpracujemy z Jeanem Michelem Pequery, co pozwala nam się jeszcze lepiej poznać. Jest bardzo zainwestowany w nasz projekt i to duży plus.

 • Jeden gracz mniej w zespole Francji

Wszyscy podejmują decyzje, jeśli Robin zaakceptował to stanowisko, to dlatego, że miał swoje powody. Jako gracz, dla mnie, po prawej stronie, Robin jest oczywiście jednym z trzech najlepszych Francuzów, więc chcielibyśmy zatrzymać go w zespole. Życzę mu powodzenia w jego nowym projekcie. Mam nadzieję, że będzie mu dobrze i że nie będzie za bardzo tęsknił na boisku. Zawodnik po prawej stronie ma nowe miejsce… Justin Lopes, Jérémy Ritz, Jt Peyrou, Nicolas Trancart, Simon Boissé… Maxime Moreau po prawej stronie również może być bardzo dobrym rozwiązaniem. Jestem zawodnikiem, a nie trenerem. Nie interweniuję w wybory, ale jest wielu graczy z poziomem, aby wejść do francuskiej drużyny.

 • Olśniewająca ewolucja w Padel

Zacząłem padel 3/4 lat temu, ćwicząc jedną grę na tydzień. Grałem w moim pierwszym turnieju, P500 z Fredem Pommierem, na którym finał pokonaliśmy Jo Bergeon i Pierre Etienne Morillon. To dzięki moim dobrym wynikom wypróbowałem przygodę. Dla mnie nie było możliwości wyjazdu na szkolenie do Hiszpanii, ponieważ miałem 30 lat, moja praca.

Wreszcie, przy wsparciu mojej rodziny i przyjaciół, wyszedłem. Gram w padla na pełny etat, dobrze się bawię, jak to, co czeka nas życie.

 • Trzy mistrzostwa Francji: dwa finały

Nigdy nie doszliśmy do końca z Adriem, ale to tylko wina Jo i Bastiena, ponieważ zawsze odpowiadali obecni podczas tych dwóch finałów.

Nie graliśmy w najlepszy padel, ale w dwóch grach w pełni zasłużyli na swoje zwycięstwa. Oczywiście żałuję, ale zamierzam ukraść ten tytuł mistrzów Francji.

 • Potencjalne ożywienie we Francji?

W tej chwili musimy żyć z dnia na dzień. Nikt nie zna prawdy o koronawirusie i jego konsekwencjach. Jeśli więc będzie można wznowić we wrześniu, odważę się mieć nadzieję, że FFT zapewni nam duży turniej, rodzaj Mistrzostw Francji. Myślę jednak, że priorytetem nie jest podejmowanie ryzyka związanego ze zdrowiem graczy. Chciałbym tylko dowiedzieć się więcej, aby mieć nieco lepszą widoczność.

Nie jestem naukowcem, ale jako istota ludzka zadaję sobie pytania: jak możesz być 200 na pociąg metra i zabronić 4 osobom na boisku w Padel? Znów nic o tym nie wiem, pozwalam specjalistom to zrobić.

 • Nauczanie Padel we Francji

Jeśli chodzi o dyplom, aby móc uczyć padla, nie będzie to od razu dyplom państwowy, ponieważ padel nie powinien być częścią Francuskiej Federacji Tenisowej.

Poproszono mnie o przynależność do grupy roboczej, będąc DES, wykładając w klubie tenisa i padla, odpowiedziałem pozytywnie. Treść jest tworzona. FFT wkrótce się o tym poinformuje, na razie nie mogę powiedzieć więcej.
Każdy z nich ma bardzo precyzyjną misję, jestem na wysokim poziomie i na temat treści, które zostaną przedstawione przyszłym uczestnikom tego szkolenia.

 • O rozwoju padla we Francji i opozycji publiczno-prywatnej

Rozwój padel przejdzie przez prywatne kluby i kluby miejskie. Nie należy się im sprzeciwiać. Musisz zdać sobie sprawę z tego, że rozwój padel we Francji nie może się odbyć bez prywatnych klubów, ponieważ tylko jeden lub dwa kluby miejskie objęły teren.

Rozumiem, że prywatne kluby są niezadowolone, po raz kolejny jestem zawodnikiem, nie mam uprawnień decyzyjnych, ale życzę im, aby odniosły sukces.

FFT może bardzo dobrze pomóc klubom miejskim i klubom prywatnym.

 • Odnośnie wynagrodzenia gracza i dwóch obwodów zawodowych

Słuchamy wszystkich propozycji. Istnieją dwa profesjonalne tory: APT Padel Tour i WPT, która jest bardzo popularna w Hiszpanii, ale daje bardzo niewielkie nagrody pieniężne dla graczy takich jak my. Jako najlepsi francuscy gracze mamy szczęście mieć sponsorów.

 • W sprawie zarządzania grą dla pary złożonej z osób leworęcznych i praworęcznych

Myślę, że zaletą jest bycie leworęcznym / praworęcznym, obaj mamy salwę forhendową i uderzenie pośrodku. Nigdy nie byliśmy nieśmiali ani z Adrienem, ani ze Scatem. Na WPT nie miałem złych propozycji graczy, zwłaszcza, że ​​myślę, że jestem leworęczny.

Jérémy miał propozycję zawodnika numer 80 i wolał grać ze mną, który ma 121 lat. Wierzył w nasz projekt, w zasadzie musieliśmy grać tylko we Francji, ale chciał zagrać ze mną w WPT. Myślę, że mam grę, która dostosowuje się do wielu ludzi.

W przypadku pytań + / internautów / Inside znajdź cały wywiad w naszym podcastie tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=mBPdKUQJewk

Xan jest fanem padla. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku graczy Padel, znajduje nietypowe posty lub zajmuje się bieżącymi tematami. Daje także kilka wskazówek, jak rozwinąć sylwetkę padla. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku!