Nallé Grinda doświadczyłem samego początku padel w Meksyku. Od tego czasu przeszedł przez padel dopóki nie został dyrektorem WPT Blockchain.com w Miami.

Świadek narodzin padel

Nallé Grinda: "Wsiadłem do padel w 1980 roku, kiedy miałem zaledwie cztery lata. Przez swojego najlepszego przyjaciela, Tony'ego Murraya, mmy ojciec wiedzieliśmy Enrique Corcuera , wynalazca padel. Tony miał dom w pobliżu Enrique's w Las Brisas w Acapulco. Byliśmy tam cztery czy pięć lat z rzędu. W okolicy było pięć lub sześć domów, z których każdy właściciel zbudował własną ziemię padel. Wszyscy byli tenisistami i uwielbiali grać padel cały. Kiedyś urządzali sobie przyjęcia w swoich domach. A każdy dom lubił tworzyć własne zasady, w zależności od pewnych ograniczeń, opinii czy zachcianek."

„Wszystkie korty w Acapulco miały różne rozmiary i konfiguracje. Długość kortu mogła wahać się od 18 do 20 metrów. Niektórzy używali ścian domu. Każdy sąd miał swoją specyfikę. Standardowy kort jest teraz naprawiony (20m x 10m). Ale wtedy wszystko było elastyczne, łącznie z używanym sprzętem."

Pierwsze mistrzostwa świata

Nallé Grinda: „Pamiętam, jak wpadli na ironiczny pomysł rozegrania „Mistrzostw Świata” padel”. Mieli 16 lat. W rzeczywistości byli jedynymi „poważnymi” graczami na świecie, jak lubili mówić."

"Ale ogólnie rzecz biorąc, przez całą moją młodość padel była po prostu fajną grą. Mój wujek miał dom w Saint-Tropez, w którym mogliśmy dużo grać padel także. Ale dla mnie to była tylko gra, moją pierwszą prawdziwą pasją był tenis."

inzerillo grinda canet zwycięstwo

Prawdziwe początki w padel

Nallé Grinda: "Studiowałem sport we Francji, aw wieku od 17 do 21 lat zawodowo grałem w tenisa, biorąc udział w turniejach w Europie, Stanach Zjednoczonych i kilku w Ameryce Południowej. Jednak z powodu szeregu kontuzji i operacji zdecydowałem się zagrać na UCLA, gdzie otrzymałem pełne stypendium. W wieku 24 lat ukończyłem szkołę i wtedy na nowo odkryłem padel w nowym świetle."

"Wracając do Nicei, skąd pochodzi moja rodzina, znalazłem w gazecie artykuł ćwierćstronicowej reklamy, aby odkryć mecz pokazowy z Gaby Recą, Juanem Martinem Diazem, Hernanem Augustem i Fernando Belastaguinem. Było to w 2002 roku. Organizatorzy meczu Gilbert Dalbergu i Claude Baigts, prezydent francuskiej federacji padel w tamtym czasie byli tak pasjonatami padel że zrobili wszystko, co możliwe, aby to wydarzenie odniosło sukces."

Reprezentuj Francję

Nallé Grinda: "Podczas tego turnieju poznałem Claude'a Baigtsa i widząc moje umiejętności jako tenisisty, popchnął mnie do gry padel dla reprezentacji Francji. Tak więc w 2002 roku wziąłem udział w mistrzostwach świata dla Francji w Meksyku. W pierwszej rundzie, grając z Sebastienem Corbellim, kolejnym świeżo nawróconym tenisistą, łatwo wygraliśmy nasz pierwszy mecz. Jednak w drugiej rundzie spotkaliśmy Argentyńczyków, których rozstawiliśmy 12. Pierwszą partię wygraliśmy po cichu, a potem dowiedzieliśmy się, jaka była prawdziwa. padel, ponieważ przegraliśmy 6/1 6/0. To był dla nas zupełnie nowy poziom."

"W tym czasie miałem przelotną karierę w telewizji. Brałem udział w programie Fear Factor w Patagonii w Argentynie i przedłużyłem swój pobyt o intensywny trening w „El Monasterio” w Buenos Aires, ze słynnym trenerem Nito Breą i jednymi z najlepszych graczy na świecie. Nauczyłem się prawdziwych podstaw gry, od pozycji na ziemi po rotację w rogach, w tym chiquita i wszystkie opcje w powietrzu. Stamtąd już nigdy nie oglądałem się za siebie. Grałem w reprezentacji Francji przez następne dziesięć lat."

Jego podróż do organizacji WPT Miami

Nallé Grinda: "Szybko do roku 2014 przeprowadziłem się do Miami. po spotkaniu Wayne'a Boicha dzięki moim koneksjom w tenisie udało mi się go przekonać do spróbowania padel kiedy byliśmy na wakacjach w Nicei. Kiedy wróciliśmy do Miami, pokazałem Wayne'owi jedyny kort w mieście padel lokalizacja miasta. I bardzo szybko się zakochał. Do tego stopnia, że ​​przekształcił kort tenisowy swojego domu w South Beach w luksusowy padel."

„Po wybudowaniu budynku Wayne i ja staliśmy się najbardziej widocznymi twarzami padel w Miami. Sprowadziliśmy kilku najlepszych profesjonalnych graczy, w tym Juana Martina Diaza, który wciąż był numerem 1 na świecie, aby grać w mecze pro-am. W kolejnym roku, w 2015 roku, gościliśmy ośmiu najlepszych graczy na świecie wraz z ich sponsorami. Dzięki dynamice padel która rośnie z roku na rok i buduje dobry zespół (Wayne Boich, Dani Homedes i ja), byliśmy w stanie licytować i wygrać goszcząc w tym roku WPT w Miami."

Juan Lebron Nalle Grinda Semmler

"Biorąc pod uwagę sukces imprezy w Miami, jesteśmy pewni, że w przyszłości zorganizujemy inne imprezy. Oczywiście Miami będzie kluczowym ośrodkiem, ale mamy nadzieję, że w 2023 r. również w Stanach Zjednoczonych będą miały miejsce inne wydarzenia”.

Ten wywiad został przeprowadzony przez Minter tarcza podczas WPT w Miami w marcu 2022 roku.

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !