Ostatnia faza National Tennis Cup w Cap d'Agde jest odwołany. Straszna wiadomość dla największych amatorskich zawodów tenisowych na świecie. Konsekwencja: narodowy Padel Puchar również nie odbędzie się w 2020 roku.

Oto list wysłany przez Prezydenta i założyciela National Tennis Cup, Christophe Lesage :

Moi drodzy przyjaciele, gracze, przewodnicy, kluby,

Jak wiecie, od marca 2020 roku przeżywamy bardzo trudny okres, który komplikuje zarządzanie zarówno naszym życiem osobistym, jak i zawodowym oraz realizowanie naszych pasji.

W czerwcu, po ogłoszeniach rządowych dotyczących powstrzymywania, byliśmy zmuszeni anulować fazy kwalifikacyjne, z największym żalem dla naszych 20 000 graczy i ich klubów.

Po raz pierwszy podjęliśmy decyzję o przygotowaniu bezprecedensowej fazy finałowej, aby dać wszystkim uczestnikom możliwość rozegrania 32. edycji Narodowego Pucharu Tenisa bez konieczności kwalifikacji.

Od otwarcia rejestracji 15 czerwca 2020 roku sukces był natychmiastowy i dziękuję. Rejestracja 800 graczy w przeciągu 24 godzin, pomimo wzrostu ceny karnetu, świadczy o zaufaniu, jakim nas obdarzasz. To zaufanie dodało nam sił i wzmocniło ideę utrzymania ostatniej fazy, chociaż przyniosłoby to znaczne straty finansowe.

Od tygodnia warunki sanitarne ulegają pogorszeniu, a kontekst wokół Narodowego Pucharu Tenisa jest coraz bardziej niestabilny:

- Anulowanie wielu rejestracji,

- Rozwiązanie niektórych spółek osobowych,

- Odwołanie wszystkich naszych znajomych ze spotkania,

- Brak możliwości organizacji przyjęć i wieczorów,

- Obowiązek tworzenia animacji ukrytych i nieruchomych (w pozycji siedzącej),

- Brak pewności co do decyzji prefektury (odwołanie możliwe do dnia poprzedzającego turniej),

- Całkowity brak Francuskiej Federacji Tenisowej.

Poza trudnymi warunkami finansowymi, przed którymi stoimy, warunki gry, świętowania i zabawy nie będą spełnione, aby turniej odbywał się w takim samym kontekście, jak ten, który znasz.

W rezultacie z ogromnym smutkiem podjąłem decyzję o odwołaniu finału 33. edycji Narodowego Pucharu Tenisowego.

Z całego serca mam nadzieję, że ta decyzja, którą uważam za mądrą i przemyślaną, nie zaszkodzi cudownym chwilom i wspomnieniom z NTC.

Obiecuję i jestem głęboko przekonany, że w przyszłym roku wrócimy silniejsi z bardzo dużą edycją.

Dla Twojej informacji, zakwaterowanie zostanie zwrócone natychmiast i w całości. Jeśli chodzi o karnet, dostępne są dwa sposoby zwrotu kosztów:

1. Proszę o pełny i natychmiastowy zwrot pieniędzy za bilet.

2. Wspieram NTC i wyrażam zgodę na skorzystanie z kredytu na edycję 2021, który pozwoli mi automatycznie zakwalifikować się do ostatniej fazy bez zwalniania mnie z opłat rejestracyjnych na fazę kwalifikacyjną 2021.

Dziękujemy za podzielenie się z nami swoją decyzją przez e-mail na adres info@tenniscup.com.

W celu uzyskania dodatkowych informacji jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Nie mogę się doczekać spotkania z wieloma z Was w przyszłym roku, życzę udanego roku, dobrego zdrowia i dobrych wyników w tenisie.

Z moim szczerym podziękowaniem

Christophe Lesage

https://www.facebook.com/NATIONALTENNISCUP/posts/3560144217350266

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.