Nic dziwnego, że prezydent Paris Saint-Germain wyrusza w podróż padel. Rzeczywiście, zanim poświęcił się okrągłej piłce z PSG, Katarczyk był przede wszystkim fanem małej żółtej piłki. W 1995 uczęszczał do klubu tenisowego Vespins w Saint-Laurent-du-Var. Członek kataru, trenuje pięć miesięcy w roku na Lazurowym Wybrzeżu w klubie Nice Giordan, relacjonuje Le Monde.

„Jest bardzo miłośnikiem sportu. Pamiętam jego radość z ewolucji w tym środowisku”, powiedział trener sportowy Jacques Hervet do FrancjaInfo. W 2002 roku, po jedenastu latach spędzonych na kortach, zawodnik osiągnął 995 miejsce w światowym rankingu – podkreśla FrancjaInfo. Dziś Nasser Al-Khelaïfi jest prezesem Katarskiej Federacji Tenisowej, co roku prezentuje trofea podczas ATP 250 w Doha.

Z Nasserem Al-Khelaïfi na czele QSIThe padel wydaje się, że mają przed sobą dobre lata. Rzeczywiście, prezes PSG wydaje się być pełen ambicji. „Świat widział tylko wierzchołek góry lodowej tego, co padel można osiągnąć na arenie światowej. Gracze padel należą do najbardziej utalentowanych i inspirujących sportowców w świecie sportu” Wyjaśnia.

Przed dodaniem: „Nadszedł czas, aby ten spektakularny sport i jego niesamowici sportowcy zostali zaprezentowani fanom na całym świecie i aby ten sport w końcu osiągnął swój komercyjny i sportowy potencjał pod przywództwem i zarządem Międzynarodowej Federacji Sportu. padel. QSI z dumą buduje i kształtuje długoterminową przyszłość padel – i stworzyć coś wyjątkowego dla kibiców – we współpracy z Federacją i jej zawodnikami. »

Thomas Jay

Po prawie 15 latach kołysania się w tenisie, stałem się absolutnym fanem jego kuzyna, padel. Od prawie roku gonię za małą żółtą piłeczkę kolejną rakietą, ale z taką samą pasją! Z siedzibą w Lyonie, zamierzam zapoznać Cię lepiej z padel w regionie i na poziomie krajowym.