Nasser Al-Khelaïfi potwierdza swoje duże zainteresowanie padel uruchamiając profesjonalny obwód padel, jako wskazuje gazetę MARCA, Il s'agit d'une prawdziwa bomba w świecie padel co może doprowadzić do końca World Padel Tour.

10 turniejów od 2022

Ideą Nasser Al-Khelaïfi jest uderzenie mocno i szybko. Dlatego powinien uruchomić w tym roku 10 turniejów padel na całym świecie. Lokalizacje oczywiście nie zostały jeszcze ogłoszone. Ale wiemy, że ten zawodowy obwód zostanie zaangażowany przez okres 2 lat, czyli do 2024 roku.

Obwód ten należy wykonać bez zgody World Padel Tour. Pamiętamy rozmowy prezesa PSG z zawodnikami, którzy wystartowali na mundialu padel ostatni listopad. Pierwsza randka, w tym Bela przemówił.

Po APT Katar wraca do piłki

Le World Padel Tour, który już obserwował obwód Fabrice Pastora, APT Padel Wieża rośnie coraz bardziej, widzi na swoim skrzydle gigantyczne lądowanie w świecie padel : Katar.

A na jego czele stoi Nasser Al-Khelaïfi, który jest także przewodniczącym rady dyrektorów katarskiej grupy BeIn Media Group, który może trochę mścić się za to, że został opieczony przez Canal +, który uzyskał prawa World Padel Tour koniec 2021 r. ku zaskoczeniu wszystkich.

Dla tego, który jest jednocześnie prezydentem Kataru Padel Tennis Squash and Badminton Federation to okazja do zabicia dwóch ptaków jednym kamieniem.

Zwłaszcza, że ​​od mistrzostw świata utrzymuje bardzo dobrą dynamikę padel które miało miejsce w Doha w listopadzie ubiegłego roku.

Nasser Al-Khelaïfi luigi carraro na całym świecie padel 2020

Świat padel o świcie duża zmiana?

Pamiętaj, że w latach 2012/2013 World Padel Tour uzyskał zaufanie profesjonalnych graczy w stosunku do byłego profesjonalnego kręgu padelThe Padel Pro Tour. Bardzo szczególny okres, który w oczywiście bardzo różnych okolicznościach przypomina moment, w którym żyjemy dzisiaj.

Le World Padel Tour pozostaje młodym obwodem. Pamiętajcie, że był na tyle blisko w 2019 roku, że został wyprzedzony przez'Międzynarodowy Padel Wycieczka. Już teraz niektórzy zawodowi gracze liczyli na zmianę. Ale WPT udało się uniknąć końca przygody.

Po pojawieniu się APT jako obwodu równoległego do World Padel Tour, na scenę wkracza inny: obwód Nassera Al-Khelaïfiego. Wycieczka wspierana przez katarski suwerenny fundusz majątkowy, właściciela Paris Saint Germain (PSG), między innymi: QSI (Katarskie inwestycje sportowe).

Wydaje się zatem, że prezes QSI uruchomi swój obwód w 2022 r., nawet jeśli gracze WPT mają wyłączny kontrakt z World Padel Tour do końca 2023 roku. Na chwilę obecną 10 planowanych terminów będzie rozgrywanych na plażach pozostawionych przez WPT. Ale biorąc pod uwagę treść umowy podpisanej z tym ostatnim, czy gracze mają prawo do udziału w innym torze, nawet jeśli jest on wspierany przez FIP?

Gracze wybrani przez wielu aktorów

W obliczu wielu graczy (WPT, QSI, APT Padel Tour, ale też projekt Lisandro Borges i nowej Next Gen), gracze zjednoczyli się kilka miesięcy temu i stworzyli w październiku Professional Padel Stowarzyszenie. Stowarzyszenie, które ma pomóc graczom ustrukturyzować się, aby mogli wspólnie decydować o swojej przyszłości. Prezydent Ale Galan w opublikowanym dzisiaj komunikacie prasowym, wydaje się potwierdzać, że przyszłość graczy będzie rozgrywana z dala od World Padel Tour.

Dlatego wyobrażamy sobie, że WPT odmawia udziału swoim graczom w obwodzie FIP/QSI, nawet jeśli nie przeszkadza to w dobrej wydajności kalendarza World Padel Tour w 2022 roku. Krytyka prezesa piłkarzy wobec organizacji była silna i można się zastanawiać, czy odwrócenie jest możliwe?

Czy wszyscy gracze nadają na tych samych falach co świat numer 1? Czy WPT uda się odzyskać przewagę, czy inny tor będzie mógł wygrać zakład? Czy będzie sezon 2022? World Padel Tour ?

Wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi, jednak mamy nadzieję, że wkrótce dowiemy się więcej.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.