Paquito Navarro, 8. zawodnik na świecie, będzie kojarzony z młodą lewicą Pablo Cardona, 31. zawodnik na świecie do końca sezonu 2024 obwód zawodowy Premier Padel.

Stupa nie odważyła się, ale Paco to zrobił. Gra z młodym zawodnikiem, który nie ma jeszcze 20 lat i zajmuje ponad 30. miejsce na świecie, wiąże się z koniecznością krótkotrwałego ryzyka. Łącząc siły z Pablo, Paco nie będzie już częścią chronionych par.

Aby w pełni zrozumieć konsekwencje tego skojarzenia, wystarczy zobaczyć cięcie np. na P1 w Maladze, aby znaleźć się w pierwszych 4 rozstawieniach. Cięcie wynosi około 6500 punktów. Jednak Cardona wnosi tylko 1532 punkty do 7570 punktów Paco. Mając łączną sumę około 9000 punktów, możemy rozsądnie sądzić, że para będzie rozstawiona z numerem 5 lub z numerem 6. Ta różnica jest istotna, ponieważ Paco, który do tej pory był chroniony (ponieważ ts4 z Lebronem), aby uniknąć pary z czołówki 4 do półfinału już nie będzie. Stupa dobrze to rozumiała, opowiadając się za stowarzyszeniem z Mikiem Yanguasem.

Ale czy Paquito Navarro naprawdę miał wybór? Niekoniecznie. Ostatecznie może to być zwycięska kombinacja, która ożywi Paco, który od początku sezonu nie był w zbyt dobrej formie. Jak widzieliśmy podczas P2 w Bordeaux, młody Hiszpan jest zaskakującym leworęcznym, który wniesie do gry mnóstwo mocy. Jako ofensywny zawodnik w pełni może poprowadzić swój awans do Paco, który właśnie o to prosi : wrócić na sam szczyt.

I pamiętajmy, że Cardona to jeden z najbardziej płodnych zawodników na torze. Z pewnością kosztuje go to kilka błędów, których czasami można uniknąć, ale sojusz z Paco może okazać się zwycięską formułą, pozwalającą mu na lepsze zrównoważenie gry.

Na razie informacje nie są jeszcze potwierdzone, choć możemy ufać Padel Cervezas, który jest pomysłodawcą informacji.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.