Padel Magazine - Po turnieju w Bilbao można uwierzyć, że Carolina Navaro i Cecilia Reiter się martwią. A jednak, mając więcej niż 2500 punktów przed konkurencją, mają prawdziwy materac bezpieczeństwa do zobaczenia.

 

Jeśli jednak trochę podrapiemy, zdamy sobie sprawę, że finaliści zmieniają się coraz bardziej. Widzimy na przykład, że Alejandra Salazar jest na pozycji 10e, podczas gdy ona ma potencjał, aby powrócić na szczyt 5, a nawet dlaczego nie zająć miejsca 1. I są liczne, aby móc zastosować co najmniej na najwyższym 3.

 

Jeśli przeanalizujemy również tę tabelę, zauważymy, że w przeciwieństwie do mężczyzn, Hiszpania jest znacznie bardziej reprezentowana. Dlaczego Trudno odpowiedzieć. Ale zdajemy sobie sprawę, że drużyny kobiet w innych sportach są dobrze przygotowane. Kultura z pewnością, ale nie tylko.

 

Dominacja jest w 100% hiszpańskojęzyczna z Hiszpanią na czele: 7 reprezentantów przeciwko 3 Argentyńczykom w pierwszej dziesiątce. Nikogo to nie dziwi. Z drugiej strony Navarro i Reiter są po trzydziestce. Jeden w wieku 10 lat, a drugi w wieku 37 lat. Trzeba wierzyć, że trzeba przekroczyć lata trzydzieste, aby być zbyt dużym w światowej hierarchii padel.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.