Le Muzeum Sportu przemierza Hiszpanię na wystawę, która podkreśla legendy sportu. Argentyńczyk Sebastian nerone zadebiutował po 20 latach w elicie padel.

Wyjątkowa kariera

Mistrz świata pięciokrotnie, Nr 1 na świecie obok Gaby Reca w 2001 roku ponad 260 meczów na World Padel Tour, Sebastian Nerone został nieco zaćmiony przez króla Belę, ale mimo to pozostaje Legenda o padel.

Dlatego zadebiutuje o godz Museo del Deporte -Musée du Sport- przynosząc koszulkę i łopata do kolekcji składającej się z ponad 800 unikalnych elementów. 

„To dla mnie zaszczyt i przywilej być pierwszym graczem World Padel Tour mieć swoje miejsce wśród wszystkich tych sportowych legend. Zaniemówiłem, gdy widzę moje przedmioty w tej kolekcji„, Zwierzył się nerone przeniósł się podczas wprowadzania swoich obiektów do kolekcji.

koszulka poświęcona muzeum sportu nerone

 

Godna pochwały inicjatywa kulturalna

Prowadzony przez Alfonso Noain i ukształtowany przez byłego zawodowego koszykarza Pablo Martinez ArroyoThe Museo del Deporte przedstawia obiekty z legend sportu, takich jak Kobe Bryant, Michael Jordan, Rafa Nadal, Fernando Alonso, Maradona, Usain Bolt… i dlatego teraz Sebastian nerone.

Le Museo del Deporte jest na razie wystawą, która przecina Hiszpanię (odwiedziła już 21 hiszpańskich miast), ale teraz wyzwaniem jest posiadanie stała kolekcja w Madrycie.

„Potrzebujemy specjalnej przestrzeni, która pozwoli nam pokazać te klejnoty hiszpańskiego i światowego sportu”.

„Cieszymy się, że możemy to zainaugurować sekcja poświęcona padel Professionnel i WPT. Nie mogliśmy marzyć o bardziej charyzmatycznym ambasadorze niż Seba ”- powiedzieli organizatorzy muzeum.

Kolekcja "Leyendas”Jest dostępny pod adresem Madryt (Calle General Perón 40) do końca lutego.

mistrzostwa świata w muzeum sportu nerone w hiszpanii

 

Obrazy źródłowe: WPT

Lorenzo Lecci López

Z jego imion możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jej ambicją jest udział w największych imprezach sportowych (igrzyskach olimpijskich i światach). Interesuje go sytuacja padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.