Biuletyn nr 4 z Francuska Federacja Tenisowa z UNE, mianowanie byłej mistrzyni tenisa, Alexii Dechaume-Balleret, na koordynatora jednostki zajmującej się strukturą szkolenia młodzieży i rozwojem praktyki kobiet.

Powołanie Alexii Dechaume-Balleret na nowego krajowego koordynatora szkolenia młodzieży i rozwoju padel kobiecość w misji padel.
W ramach tej misji towarzyszyć jej będą Christian Collange i Yann Auradou w zakresie szkolenia młodzieży oraz Marianne Vandaele w zakresie rozwoju praktyki padel kobiecy. Znajdź wywiad Alexii, aby dowiedzieć się więcej o konstytucji tej nowej jednostki.

PRZECZYTAJ WYWIAD

Przyjść

Cztery P2000 z roku 2022 zostały wreszcie zaprezentowane!

Od 8 do 10 kwiecień

Padel Horyzont
Sucy-en-Brie

Od 13 do 15 nigdy

Padel Klub Le Mas
Perpignan

9 do 11 września September

Piramidy
Port Marly

Od 2 do 4 grudnia

4Padel
Colomiers

Doskonali!

W przypadku pierwszego udziału Francji w mistrzostwach świata seniorów plus odbywających się w Las Vegas, proszę zapoznać się z listą wybranych:

Francja seniorów plus drużyna pań:
Amélie Détrivière (NVA), Audrey Casanova (PCA), Carol-Ann Lovera (PCA – kapitan), Catherine Lalanne (NVA), Emmelien Lambregts (OCC), Géraldine Sorel (PCA), Marie Lefèvre (PDL), Peggy Maignien (OCC)

Francja seniorów plus drużyna mężczyzn:
Christophe Henry (GDE), Cyril Boronad (PCA), Fabien Veber (IDF), Jean-Marc Lagloire (OCC), Jean-Michel Péquery (IDF), Jean-Thomas Peyrou (NVA – kapitan), Olivier Launo (PCA), Sébastien Corbelli (PCA), Simon Boisse (PDL), Yoann Potron (ARA)
Zamienniki: Julien Datcharry (OCC), Olivier CAYLA (PCA), Stéphane Voulfor (PCA)

Nasze selekcje będą musiały przejść przez fazę kwalifikacyjną (25-27 lutego), aby mieć nadzieję na rozegranie ostatniej fazy, która odbędzie się w Las Vegas od 28 marca do 2 kwietnia. Powodzenia im !

Co tam ?

Większa czytelność listy nagród padel !
Teraz w jego profilu można sprawdzić szczegóły punktów zdobytych w zatwierdzonych turniejach Ten'Up. Ta funkcja jest dostępna tylko w wersji internetowej.

Turniej charytatywny na rzecz stowarzyszenia Reves
Z inicjatywy Thomasa Mersié zorganizowano turniej pro/am w ramach 4Padel Toulouse-Colomiers. Turniej ten umożliwił zbieranie darowizn dla dzieci, a następnie stowarzyszenie.

Nowy utwór dla TC Essartais
Prekursorem padel w Vendée TC Essartais zainaugurował nowy tor padel w miejscowości La Merlatière. W celu demokratyzacji sportu w regionie odbędą się dni demonstracyjne i inicjacyjne dla mieszkańców. Otwarcie w lutym. Nie wahaj się tam iść, aby skorzystać z tej nowej instalacji.

Żyj z lig

Gwadelupa otwiera dwa pasy startowe
Centrum ligowe wyposażone jest w dwa tory padel. Wprowadzonych zostanie kilka inicjatyw, w tym organizacja dni otwartych dla szerokiej publiczności oraz możliwość zorganizowania mistrzostw eliminacyjnych do mistrzostw Francji. Przyszłość padel obiecujące dla praktyków ligi!

Dwa nowe tory w lidze PACA!
Otwarcie toru młodzieżowego i toru seniora plus na ten rok 2022. Tor młodzieżowy będzie się składał z 10 odcinków typu P100, a obwód seniora plus z 12 odcinków typu P250. Rozpoczęcie 12 i 13 lutego dla te dwa obwody. Nie czekaj dłużej, aby zapoznać się z kolejnymi krokami i zarejestrować.

Spotkanie w Marnes-la-Coquette
Komitet Hauts-de-Seine tenis zorganizowany w ramach klubu Forest Hill de la Marche, w Marnes-la-Coquette, wielkie spotkanie dla najmłodszych, aby przedstawić padel. Celem było przećwiczenie kilku zabawnych warsztatów. Ogromny sukces, gdyż w operacji wzięło udział ponad sześćdziesięciu młodych ludzi.

Formacje

Pierwsza sesja DFMP w lidze Hauts-de-France
Liga Hauts-de-France rozpoczęła pierwszą sesję treningową w DFMP w czwartek 20 stycznia. Kandydaci korzystają obecnie z tego szkolenia w siedzibie Marcq-en-Barœul. Należy się spodziewać przyszłych sesji.

Powtórka webinarów na temat nowego prawa AGEC
Jeśli nie byłeś w stanie uczestniczyć w webinarium Francuskiej Federacji Tenisa na temat nowych przepisów ustawy AGEC, możesz teraz znaleźć powtórkę na Platforma LIFT.

Wdrażanie kontroli integralności

Lider klubu padel ? Wolontariusz – edukator sportowy padel ? Niepokoi Cię kontrola integralności.
FFT zaprasza kluby padel którzy jeszcze tego nie zrobili, aby przed końcem marca uzupełnić federalną bazę danych danymi identyfikacyjnymi osób, które mają zostać sprawdzone. Aby odpowiedzieć na różne pytania związane z tą kontrolą, a w szczególności zidentyfikować osoby, które jej podlegają, FFT dostarcza dwa dokumenty:

W razie jakichkolwiek pytań możesz również skontaktować się z jednostką ds. uczciwości sportowej pod adresem: delegateintegrite@fft.fr

Porady zawodowca

Aby uzyskać dobrą strategię, zastosuj zasadę 3 Cs:
Cprzejąć siatkę ze strefy obronnej
Cutrzymuj sieć, tworząc luki w obronie
Czamknij punkt, gdy tylko pojawi się piłka kończąca
W ten sposób będziesz grał uczciwiej i wprowadzisz konstrukcję do swojej gry.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.