Biuletyn nr 4 z Francuska Federacja Tenisowa z mobilizacją FFT i jej wezwaniem do solidarności dla Ukrainy i pokoju, występy naszych francuskich seniorów + w Irlandii i pierwszych absolwentów TFP padel...

 

FFT pragnęła zmobilizować dużą rodzinę tenisa i jego praktyki do niesienia pomocy Ukrainie poprzez uruchomienie inicjatywy solidarnościowej zatytułowanej „Francuski tenis dla Ukrainy i pokoju”, której ambasadorem jest Nicolas Mahut. Aby wziąć udział w tym wezwaniu do hojności na rzecz rodzin ukraińskich, możesz to zrobić organizując w swoich strukturach akcje pozyskiwania funduszy lub za pośrednictwem kotka dostępnego na na stronie UNICEF.

Na wszystkie pytania : ukraina@fft.fr

PODAROWAĆ

Przyjść

7 – 8 kwietnia

Uniwersytecki Puchar Francji padel
All In Padel, Lyon

8 – 10 kwietnia

P2000
Padel Horyzont, Sucy-en-Brie

Doskonali!

Do Las Vegas!
W Dublinie francuskie drużyny kobiet i mężczyzn znakomicie zakwalifikowały się do ostatniej fazy mistrzostw świata seniorów plus. Kieruj się Las Vegas, od 28 marca do 2 kwietnia, aby zdobyć tytuł mistrza świata. Gratulujemy tej wspaniałej kwalifikacji!

Co tam ?

Plan 500 torów z Narodową Agencją Sportu
W związku z organizacją JOP 2024 w Paryżu i jego dziedzictwem, państwo chce uczynić Francję bardziej sportowym narodem poprzez zwiększenie liczby osób uprawiających sport o 3 miliony do 2024 roku. Dlatego ogłosił uruchomienie programu 5 lokalnych obiektów sportowych, w tym 500 utworów padel, na ubogich terytoriach, do osiągnięcia do 2024 r.

Przewodnik po Krajowym Stowarzyszeniu Urzędników Wybranych Odpowiedzialnych za Sport
Narodowe Stowarzyszenie Urzędników Wybranych Odpowiedzialnych za Sport (ANDES) opublikowało: praktyczny przewodnik w związku z planem dla 5 lokalnych obiektów sportowych.
Przewodnik ten zapewnia dobre zrozumienie systemu proponowanego przez państwo, a tym samym możliwość korzystania, pod pewnymi warunkami, z dotacji na tworzenie padel.

Czy jesteś nauczycielem wychowania fizycznego?
Odkryj padel !
We współpracy z UNSS i FFSU, FFT organizuje dni otwarte dla nauczycieli wychowania fizycznego. 81 klubów mobilizuje się na całym terytorium, aby wprowadzić je w tę dyscyplinę. Jeśli jesteś zainteresowany, możesz skontaktować się z biurem regionalnym.

Daty FFSU: 22 i 27 marca.
Daty UNSS: 31 marca i 3 kwietnia.

Uniwersyteckie mistrzostwa akademickie w Grand-Est
Za pośrednictwem uniwersyteckiej ligi sportowej Grand-Est klub TSB Jarville powitał 24 studentów podczas uniwersyteckich mistrzostw akademickich padel. Ta faza regionalna pozwoliła najlepszym zespołom wygrać bilety na francuski uniwersytecki puchar padel która odbędzie się 7 i 8 kwietnia 2022 roku w Lyonie.

Żyj z lig

Padel-fotel: pierwszy!
Pod wpływem François Heyrauda z Handisport Antibes Méditerranée i korzystając ze wsparcia Ligi PACA, kompleks sportowy Combes w Nicei gościł pierwszy turniej padel-fotel certyfikowany francuski. Uczestniczyło 6 par zawodników. Następny turniej: 9 i 10 kwietnia w centrum ligi Hauts-de-France.

Spotkanie młodzieży na Reunion
Liga Reunion zorganizowana wspólnie z Yann Auradou z misji padel i spotkanie Padel Klub to spotkanie młodzieży. Inicjatywa ta zgromadziła 21 młodych ludzi z 6 różnych klubów. Możliwość wykrycia, ale przede wszystkim zbudowania w sposób zrównoważony sieci młodych ludzi na Reunion. W przyszłości: stworzenie obwodu turniejów młodzieżowych.

Opinia: Klub Tenisowy Stade Poitevin
Uruchomiony w czerwcu 2019, 3 utwory padel umożliwiło klubowi zwiększenie liczby licencjobiorców o 30%. Klub odniósł sukces w swoim zakładzie dzięki oferowaniu praktyk dostosowanych do każdej publiczności. Znajdź referencje klubu i różne klucze, które sprawiają, że dziś odnosi sukces.

Formacje

TFP: pierwsi absolwenci!
22 lutego krajowe jury w składzie Sabrina Léger, Pierre Cherret, Laurent Aznar i Julien Datcharry przyznało TFP Moniteur de padel do 33 osób. Wkrótce zostanie zorganizowana nowa sesja dyplomowa.

Nowa sesja szkolenia trenera
Liga Nouvelle-Aquitaine będzie gospodarzem nowej sesji treningowej dla trenerów 17, 18, 19 marca.

Normandia rozpoczyna szkolenie
Centrum ligi padel przyjmuje 12 profesjonalnych nauczycieli tenisa na pierwsze szkolenie w DFMP (dyplom federalny instruktora tenisa) padel) w Normandii. Dla zainteresowanych druga sesja będzie oferowana w lipcu i sierpniu. Możesz zarejestrować się przechodząc na stronę ligi lub przez poniższy link.

Porady zawodowca

Au padel, lob jest niezbędnym strzałem.
Może być defensywny (wysoki), aby odzyskać czas lub ofensywny (napięty), aby zostawić mniej czasu przeciwnikowi na umieszczenie swojego wsparcia. Jakość lobu w dużym stopniu określi Twój poziom gry.

 
 

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.