Francuska Federacja Tenisowa ogłasza swój biuletyn nr 5, który zaznaczy się formalizacją nowego kapitana francuskiej drużyny dżentelmenów, Pablo Ayma, ogłoszeniem Paris Premier Padel Major od 11 do 17 lipca międzykluby, cele na 1000 torów padel...

Newsletter PADEL - kwiecień 2022

Le Paris Premier Padel Major na stadionie Roland-Garros!
Francuska Federacja Tenisowa (FFT) i Premier Padel, oficjalny światowy obwód padel zarządzany przez Międzynarodową Federację Padel (FIP), wspierany przez Professional Association of Padel (PPA) i Qatar Sports Investments (QSI) z dumą ogłaszają, że stadion Roland-Garros będzie gospodarzem Paris Premier Padel Major od 11 lipca do 17 lipca 2022 r. w ramach umowy wieloletniej.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

numer miesiąca

Wynik pierwszego seta wygrali Benjamin Tison i jego kolega z drużyny Teodoro Zapata przeciwko parze numer 1 na świecie! Występ, który potwierdza postęp Benjamina Tisona wśród najlepszych w tej dyscyplinie!

Doskonali!

Mianowanie kapitanów drużyn francuskich
Wspaniała wiadomość dla francuskiej drużyny męskiej: Pablo Ayma został kapitanem. Dzięki doświadczeniu zdobytemu w Hiszpanii, jego misją będzie sprawienie, by drużyna rywalizowała z najlepszymi narodami (Hiszpania, Argentyna). Tymczasem Robin Haziza zostaje odnowiony w roli kapitana francuskiej drużyny kobiet.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Piękne występy w Las Vegas!
Podczas bardziej zorganizowanych mistrzostw świata seniorów w Las Vegas, francuskim kobietom udało się wywalczyć bardzo dobre trzecie miejsce. Francuski zespół mężczyzn zajął czwarte miejsce po bardzo zaciętym meczu ze Szwecją. Występy, które pozycjonują Francję jako wiodący zespół na scenie międzynarodowej.

P2000: pierwsi zwycięzcy!
W pierwszym wyścigu P2000 w tym sezonie zwyciężyły pary Collombon-Godallier dla pań i Blanqué-Leygue dla mężczyzn. Należy również podkreślić bardzo piękną organizację klubu, Padel Horyzont w tym wydaniu. FTT zaprasza na spotkanie w maju o godz Padel Club Le Mas de Perpignan, na drugi etap P2000.

Co tam ?

Cel 1000 dodatkowych leadów do 2024
FFT podpisała umowę ramową z Narodową Agencją Sportu, której celem jest wsparcie utworzenia 1000 dodatkowych torów do 2024 roku. 500 torów będzie dotowanych przez ANS, a 500 za pośrednictwem ADCP.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Interkluby: te wybrane do krajowego 1
O uruchomienie pierwszych interklubów padel, różne kluby tego terytorium miały możliwość ubiegania się o udział w National 1, najbardziej ekskluzywnej dywizji tych mistrzostw. Wybrano szesnaście drużyn męskich i osiem drużyn kobiecych. Listę wybranych drużyn możesz sprawdzić na strona internetowa FFT.

Eliminacje do mistrzostw Francji
Lista automatycznie zakwalifikowanych par do mistrzostw Francji seniorów 2022 została ogłoszona w piątek 1 kwietnia.
Panie: Collombon-Godallier; Invernon-Soubrie; Giniera-Pothiera; Detriviere-Martin; Lefevre-Ros
Panowie: Bergeron-Tison; Blanque-Leygue; Maigret-Scatena; Authier-Lopes; Grue-Morea

Odkrycie operacji w UNSS
Organizowane przez FFT i UNSS dni otwarte padel 31 marca i 3 kwietnia zezwolili organizatorom stowarzyszeń sportowych UNSS na przybycie i odkrycie padel. Po tej operacji na żądanie mogą zostać udostępnione określone zasoby w celu wsparcia realizacji padel w ramach stowarzyszeń sportowych.

Lagord: konwencja uniwersytecka
Od początku roku szkolnego we wrześniu ubiegłego roku Lagord Tennis Squash i University of La Rochelle podpisały umowę, aby umożliwić uczniom z La Rochelle odkrywanie i ćwiczenie padel Czwartkowe popołudnie od 14:17 do XNUMX:XNUMX Inicjatywa skupiająca kilkunastu uczniów na cotygodniowych sesjach nadzorowanych przez padel.

Żyj z lig

Ekspansja padel w Dordonii
Le padel kontynuuje swój rozwój we Francji i zwłaszcza w Dordogne. Komitet ma 175 licencjobiorców i opiera się na 4 szkołach padel uczyć praktyki młodzieży i dorosłych. Ten entuzjazm skłonił komisję do zaproponowania kilku konkursów. A na 2023 r. planowana jest rehabilitacja ośrodka wydziałowego obejmująca 2 kryte tory.

Du padel dla firm
Zainicjowany komitet Seine-Maritime odkrycie padel z kilkoma firmami. Zgromadzone w centrum ligi normandzkiej 6 firm mogło skorzystać z tej aktywności przez 2 godziny pod nadzorem François Prousta, referenta padel ligi. Ciekawa inicjatywa do powtórzenia wkrótce.

Szkolenie padel w Yvelines
W ramach swojej misji wspierania klubów komisja Yvelines zorganizowała szkolenie z prowadzenia projektu padel 19 i 20 marca. Szkolenie to, prowadzone przez Cédrica Carité, trenera the Padel Tennis Academy, zgromadziło 15 liderów, którzy reprezentowali 12 klubów z komitetu Yvelines.

Przyjść

Od 16 do kwietnia 18

P1000 Panowie
TENIS PADEL CAP D'AGDE

Od 22 do kwietnia 24

P1000 Panowie
PADEL STRZAŁ ST ETIENNE

Od 7 do 8 May

P1000 Panowie
TC CHANTILLY

Od 13 do 15 May

P2000 Panie i Panowie
PADEL MAS KLUB

Porada od profesjonalisty

Obrona
1 – Nie popełniaj błędów i zwolnij, aby dać sobie czas.
2 – Zneutralizuj przeciwnika piłkami poniżej poziomu siatki i głębokimi lobami, aby wepchnąć go z powrotem na pole obrony.
3 – Odwróć równowagę sił wymiany na swoją korzyść, próbując odzyskać sieć.


<" height="auto" src="https://0s0o9.mjt.lu/tplimg/0s0o9/b/1ushz/05u92.png" style="border:none;border-radius:px;display:block;outline:none;text-decoration:none;height:auto;width:100%;font-size:13px;" width="175"/>

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.