Newsletter padel nr 7 Francuskiej Federacji Tenisowej, który podkreśla drugi etap FFT Padel Tour ale także i przede wszystkim którzy rozpoczęli działania wojenne z otwarciem kasy na paryską scenę Premier Padel 11-17 lipca 2022.

Newsletter PADEL - maj 2022

Wszystkie na Greenweez Paris Premier Padel Major
Gotowy, aby zobaczyć najlepszych graczy padel rywalizować na stadionie Roland-Garros, jakiego nigdy wcześniej nie widziałeś? Umawiamy się na spotkanie od 11 do 17 lipca, aby wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, które zgromadzi wszystkich najlepszych graczy na świecie. Pokaż na stoku, przyjazna atmosfera poza stokiem, odkryj na nowo ducha padel poprzez rozrywkę u stóp dworu Philippe-Chatrier. Licencjobiorcy skorzystają z przedsprzedaży od 24 do 26 maja w cenie od 20 do 50 euro za najlepsze miejsca na korcie Philippe-Chatrier. Ogólnodostępna kasa biletowa zostanie otwarta 27 maja. W niedzielę 10 lipca kwalifikacje będą dostępne w jednolitej cenie 10 €!

ZAREZERWUJ BILETY

Licencja padel we wrześniu

Na walnym zgromadzeniu FFT 2 kwietnia reforma licencji została przyjęta 81,32% głosów. Wśród osi tej reformy stworzenie licencji padel. Będzie oferowany w cenie 20 euro, a kluby zachowają udział finansowy w wysokości 2 euro za każdą z licencji. padel wydany. Świetna wiadomość dla społeczności padel !

numer miesiąca

Liczba federacji narodowych część Międzynarodowej Federacji Padel (FIP). Podczas dorocznego Zgromadzenia Ogólnego, w którym uczestniczyli Eric Largeron i Arnaud Di Pasquale z Francji, FIP ogłosiła również członkostwo w 19 innych narodowych federacjach. Jesteśmy świadkami prawdziwej międzynarodowej ekspansji!

Doskonali!

Mas P2000: zwycięzcy
Druga edycja P2000 odbyła się w klubie Mas w Perpignan w dniach 13-15 maja. Liczna publiczność, ekscytujące mecze i bezprecedensowi zwycięzcy!
Wśród pań Melissa MARTIN i Amelia DETRIVIERE wygrały po meczu 2h30! Wśród mężczyzn tytuł zdobyli również Yann AURADOU i Manuel VIVES.

P500 Youth: pierwszy w Perpignan!
Misja Padel i zaproponował klub Mas pierwszy w historii młodzieżowy P500, w tym samym czasie co P2000. Wśród dziewcząt Julie FERRARA (PCA) i Thaïs BAULARD PANICHI (PCA) wygrali pierwszą edycję P500, a wśród chłopców zwyciężyli Timéo FONTENY (PCA) i Yoan BORONAD (OCC).

Rajd krajowy U14
Pierwsze ogólnopolskie spotkanie zgromadziło 21 młodych ludzi (14 chłopców i 7 dziewcząt) w klubie Central Padel z Perpignan. Zostały wybrane przez kierowników kategorii w Misji Padel (Alexia DECHAUME, Christian COLLANGE, Yann AURADOU i Marianne VANDAELE) oraz we współpracy z Leagues Auvergne-Rhône-Alpes, Hauts de France, Ile de France, Normandia, Occitanie, Pays de la Loire, Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże i Reunion.

Co tam ?

Przyjdź pobawić się w padel w firmie Roland-Garros
FFT postanowiła wznowić swoją ścieżkę padel podczas turnieju Roland-Garros. Publiczność będzie miała możliwość poznania tego toru na korcie nr 5 od 1 do 5 czerwca 2022 r. Zaplanowanych jest wiele atrakcji, a także możliwość przyjścia na niego: dostępne rakiety i piłki oraz opieka wykwalifikowanych nauczycieli .

Główny z padel Włochy
W ciągłości swojego rozwoju obwód Premier Padel ogłosił organizację Włochy Premier Padel Major ”. Ten major odbędzie się w dniach 21-29 maja 2022 w Foro Italico w Rzymie z rekordową pulą nagród. Ten major poprzedzi ten organizowany przez FFT na stadionie Roland-Garros od 11 do 17 lipca 2022 roku, którego otwarcie kasy zaplanowano na tydzień 23 maja.

Mistrzostwa Francji Seniorów 2022
Po zatwierdzeniu przez Krajową Radę PadelThe Mistrzostwa Francji Par Seniorów 2022 odbędzie się w dniach 21-23 października 2022 r. (lokalizacja do potwierdzenia). Początkowo zaplanowane na te daty, krajowe 1 Interklubowe Mistrzostwa Francji zostały zmienione na 9, 10 i 11 grudnia i odbędą się w Tuluzie. Padel Klub. Nowe daty do zablokowania w Twoich pamiętnikach!

Minimalne progi turniejowe ewolucji
W obliczu sukcesu turniejów padel, a mając na celu oferowanie coraz większej liczby testów jakościowych, Krajowa Rada Padel głosowali za podniesieniem minimalnych progów liczby par we wszystkich turniejach, tylko dla mężczyzn. Na przykład P250 powinien mieć co najmniej 12 par. Ta zmiana wejdzie w życie 1 lipca 2022 r..

Żyj z lig

Benny Buty Wyzwanie
Piątek 22 kwietnia odbył się w Pontivy League Center w dniu Wyzwanie Benny'ego Butów. Ten wieloćwiczeniowy i wielopubliczny dzień był okazją do zorganizowania uznanych zawodów tenisowych i padel. Piękna komplementarność praktyk i piękny hołd dla jednego ze stażystów Centrum Szkoleniowego DEJEPS, który zmarł w marcu 2022 roku.

Operacja wykrywania
Ligue Bourgogne Franche-Comté de Tennis, FFT i Spoon Centre of Thise, skorzystają z turnieju P1000 „Ladies Golden Spoon” wprowadzenie do padel dla kobiet w każdym wieku, licencjonowane lub nie, w piątek wieczorem 20 maja. Okazja do odkrycia praktyki i zmierzenia się z najlepszymi francuskimi graczami padel.

Monitoring konwencji 500 torów
Podczas seminarium internetowego, które odbyło się 5 maja między ANS, FFT, kierownikami ds. rozwoju Ligi Regionalnej i referentami DRAJES, przypomniano, że priorytetowe zbadanie akt padel zostanie przeprowadzona w ramach umowy podpisanej między ANS a FFT. Ponadto ujednolicono geograficzne kryteria kwalifikowalności oraz warunki bezpłatnego i otwartego dostępu.

Szkolenie

Szkolenie trenerów w TFP
Kolejna sesja szkolenia trenera odbędzie się 6, 7 i 8 lipca 2022 roku w Lidze Tenisowej Provence-Alpes-Côte d'Azur.

Nowy Aquitaine
Centrum Szkoleniowe zorganizowało swoje pierwsze trzy sesje szkoleniowe w DFMP podczas kwietniowych wakacji na My PADEL BREDE 33, TC PAU 64 i 4PADEL z LIMOGES 87. W sumie 29 stażystów mogło skorzystać z tego szkolenia. Nadchodzące szkolenie DMFP w czerwcu przed uruchomieniem TFP w styczniu 2023 roku.

Paca
Liga wkrótce zaoferuje sesja DFMP od 20 do 24 czerwca 2022 r. oraz nowa sesja TFP od 19 września 2022 do 11 kwietnia 2023 roku. W przypadku zainteresowania pliki rejestracyjne są otwarte na obie sesje.

Bretania
Liga obejmuje 2 dni szkolenia dla przyszłych DE w ramach Centrum Szkoleniowego DEJEPS w Pontivy. 10 stażystów było w stanie zobaczyć wzrost Padel we Francji, a zwłaszcza w Bretanii. Po tej interwencji 3 z nich zapisało się na Szkolenie DFMP 2022 zorganizowane w maju i czerwcu przyszłego roku.

Daty do zapamiętania

Od 27 do 29 May

P1000 Panowie
TC BANDOL

Od 1 do 5 czerwca

śledzić padel à
ROLAND GARROS

Porada od profesjonalisty

Pozycjonowanie australijskie
Au padel, bardzo często można znaleźć takie ustawienie zawodników podczas meczów. Każdy jest panem swojej strony (prawej lub lewej) podczas gry, także podczas zagrywki. Rzeczywiście, od pewnego poziomu specjalizuje się gracz po prawej lub gracz po lewej.


Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.