Rzeczywistość padel bardzo bogaty dla Francuskiej Federacji Tenisowej. Biuletyn padel FFT nr 8 oczywiście powraca do Grand Chelem du Padel w firmie Roland Garros: Paris Premier Padel MajorAle

Newsletter PADEL - czerwiec 2022

Greenweez Paris Premier Padel Major :
mianowanie Arnauda Di Pasquale na dyrektora turnieju
Konferencja prasowa Greenweez Paris Premier Padel Major odbyła się w czwartek 2 czerwca w obecności Gillesa Morettona, prezesa FFT, Luigiego Carraro, prezesa Międzynarodowej Federacji Padeloraz Arnaud Di Pasquale, mianowany dyrektorem turnieju. Konferencja ta umożliwiła również bardziej szczegółowe zaprezentowanie systemu, który powstanie w dniach 11-17 lipca 2022 r., z miejscami od 15 do 50 euro, i który zaoferuje wyjątkową, przyjazną i świąteczną atmosferę!

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Tor w Paryżu!

W ramach letniego wydarzenia „Grand Jeu 2022” i we współpracy z FFT na dziedzińcu Cité des Sciences et de l'Industrie odbędzie się padel od 9 lipca do 28 sierpnia. Dostęp do toru będzie bezpłatny i będzie dostępny w każdy dzień tygodnia od 10:18 do XNUMX:XNUMX, z wyjątkiem poniedziałków (nieczynne). Obecni będą animatorzy nadzorujący działalność oraz będzie możliwe wypożyczenie rakiet i piłek Wilsona.

numer miesiąca

J-24
W 24 dni najlepsi gracze na świecie padel spotkają się na stadionie Roland-Garros na I edycję Greenweez Paris Premier Padel Major ! Z tej okazji możesz teraz znaleźć oficjalny plakat turniejowy. Udostępniać bez umiaru wokół Ciebie! Ponadto, jeśli nie chcesz przegapić żadnych wiadomości o turnieju, możesz śledzić wszystko z sieci społecznościowych! Zapisz się teraz na oficjalne konta Instagram et Twitter turnieju.

Doskonali!

Włochy Premier Padel Major: zwycięzcy
Drugi Major padel obwodu Premier Padel odbyła się w Rzymie w dniach 21-29 maja 2022 r. Światowa para nr 1 J. Lebron i A. Galan wygrał z parą nr 2 składającą się z M. Di Nenno i P. Navarro. Mecz, który pozwolił parze numer 1 zemścić się po przegranym finale w Doha. Kto skorzysta w Paryżu?

Co tam ?

Smak „Beli”!
Sen. Zatem Fernando Belasteguín, znany jako „Bela”, opisał swoją wizytę w Roland-Garros w ramach wystawy padel zaproponowane podczas turnieju na korcie 5. Publiczność mogła przybyć na przedpremierę na bardzo wysokim poziomie. Okazja także dla "Beli" na pierwszy zwiad przed Greenweez Premier Padel Poważny. Do zobaczenia 11 lipca na stadionie Roland-Garros.

Międzyliga Młodzieżowa 2022
Międzyligowe mistrzostwa Francji w 2022 r. odbędzie się 24, 25 i 26 sierpnia. To Tuluza Padel Klub, który ponownie będzie gospodarzem imprezy, z udziałem 12 drużyn chłopców i 6 drużyn dziewcząt. Przypominamy, że drużyna składa się z pary U14, pary U16 i pary U18. Kto w tym roku odniesie sukces w lidze PACA?

Obliczanie rankingu
Powrót do normalności przy obliczaniu rankingu! Tymczasowo, aby złagodzić kryzys Covid, okres uwzględniania turniejów został wydłużony z 12 do 24 miesięcy, aby zrekompensować okresy bez turniejów. Od lipca ranking będzie liczony ponownie za ostatnie 52 tygodnie.

Finansowanie społecznościowe dla padel
W obliczu rosnącego zapotrzebowania na drugi tor padelThe TC Montanay, w Val-de-Saône, postanowiła uruchomić finansowanie społecznościowe ze swoimi członkami, aby przyczynić się do tego nowego projektu. Świetna inicjatywa, która połączyła cały klub, aby pomóc w rozwoju padel.

Żyj z lig

Młodzi ludzie w centrum uwagi
Liga Burgundy-Franche-Comté, przy wsparciu Mission Padel, zorganizowała dwa spotkania młodzieży w klubach Spoon Center Thise i Nevers. Możliwość zwiadu i sformowania pierwszych młodych drużyn, które będą reprezentować ligę w kolejnych mistrzostwach międzyligowych.

Operacja wykrywania
Plaża & padel wydziałowego komitetu Charente-Maritime zorganizował w sobotę 7 maja 2022 r. dzień otwarty. padel w klubach Ars-en-Ré, Rochefort, Saujon, Saint-Jean-d'Angély, La Tremblade i Fouras. Biorąc pod uwagę wielki entuzjazm, komisja planuje odnowić tę inicjatywę w 2023 roku.

Centrum ligowe w Le Havre
Inauguracja odbyła się 21 maja. Chociaż otwarte do ćwiczeń od 3 grudnia 2021 roku, trzy utwory padel są częścią projektu rozwoju tej nowej dyscypliny, szkolenia nauczycieli zawodowych oraz promocji wydziałowych, regionalnych i krajowych wydarzeń i konkursów.

Szkolenie

Zaproszenia dla paryskiego majora
Stażyści TFP i ich opiekunowie z ośrodków w Île-de-France, Provence-Alpes-Côte d'Azur i Occitanie, klasa 2021/2022, będą mieli szansę 14 lipca zostać zaproszeni na Greenweez Paris Premier Padel Major na stadionie Rolanda Garrosa.

Daty do zapamiętania

Od 24 do 26 czerwca

P1000 Szanowni Państwo
4Padel bordeaux

Od 1 lipca do 3

Panie P1000
Komitet Heraulta

Od 1 lipca do 3

P1000 Panowie
TC Tulonnais

Od 8 do 10 w lipcu

P1000 Panowie
TC Saint-Cyrien

Od 11 do 17 w lipcu

Greenweez Paris Premier Padel Major
Stadion Roland-Garros

Porada od profesjonalisty

Uderzenie „par 3”
Polega na odbijaniu kulki od tylnej szyby, aby wyszła z jednej strony. Technicznie rzecz biorąc, jest to uderzenie z rotacją górną, które jest podobne do serwu z kopnięcia w tenisa. Do wykonania tylko wtedy, gdy masz pewność, że wyciągniesz piłkę, aby nie dać przeciwnikom szansy na kontratak!

Termin składania składek na następny
newsletter w piątek, 1 lipca 2022 r. padel@ fft.fr

/>

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.