Nicolas Benadon, dyrektor ds. aktywacji i komunikacji w Babolat podsumowuje rok 2021 dla francuskiej marki.

Wzrost pomimo kryzysu

“To bardzo dobry rok dla Babolat ogólnie. Dotyczący padel, mówimy o obrocie, który w ciągu jednego roku wzrósł ponad dwukrotnie. A rok 2021 jeszcze się nie skończył!

Widzę to doskonale, ta progresja jest wręcz „wbrew intuicji”. Rzeczywiście, wiadomości związane z Covid szkodzą gospodarce światowej, male padel Wykorzystali fakt, że jest to sport bezkontaktowy i częściowo outdoorowy. W wielu krajach potrafił wykorzystać ten stan, aby wyzdrowieć wielu sportowców i nieuchronnie ci sportowcy oszaleli na punkcie tego sportu, bo strasznie uzależnia."

„W rzeczywistości od 2, 3 lat nastąpiło znacznie wyraźniejsze przyspieszenie rozwoju padel. Potem był Covid, a ponieważ, jak powiedziałem, padel nie jest sportem kontaktowym, mógłby być znacznie lepiej wyeksponowany niż sporty zespołowe. “

Dokumentacja! A najlepsze lata dopiero nadejdą

"Babolat rozpoczął padel w 2000 r. nus obchodził w ten sposób w ubiegłym roku 20-lecie naszej firmy. Marka przeżywa obecnie swoje najlepsze lata w padel, a nasze prognozy są bardzo pozytywne. Można powiedzieć, że to dopiero początek, ponieważ widzimy, że „padelmania „dotyka wszystkich kontynentów i że jesteśmy na początku niesamowitej przygody”.

Obecnie motorem wzrostu są głównie Hiszpania, Włochy, Szwecja i Francja. Ogólnie rzecz biorąc, obserwujemy wielki wzrost w Europie.

Pod względem wyposażenia jesteśmy w ciągłości z rokiem 2021. Air Viper został niedawno ukoronowany „palaczem roku” w Padel Spain Awards, co jest oczywiście dla nas wielką nagrodą.

W 2022 roku musimy liczyć się z nową serią Viper, w którą wyposaża się numer 1 na świecie, Juan Lebron. Pojawi się również nowa premiera butów od padel wkrótce. Ale na razie nie możemy jeszcze nic powiedzieć! ”

Ale Galan Juan Lebron Mistrz Finał 2021 WPT

WPT i APT: dwa tory, które się uzupełniają!

"Nie mamy takiej samej relacji z World Padel Tour i APT Padel Wycieczka.

Jesteśmy partnerami APT. Jesteśmy bardzo obecni na torze, jeździmy na imprezy, mamy tam sklepy. APT jest bardzo międzynarodowym, otwartym i integracyjnym torem i pod tym względem jest bardzo interesujący dla Babolat. Jesteśmy oficjalnym partnerem toru w zakresie piłek i butów.

„W WPT jesteśmy obecni przez naszych graczy. A podczas Mistrza w Madrycie zostaliśmy wyraźnie wyróżnieni przez Juana Lebrona, który wygrał turniej.

APT i WPT to dwa obwody, które w pewien sposób się uzupełniają. W rzeczywistości ta mnogość aktorów w padeljest to bardzo pozytywne, gdyż świadczy o rosnącym zainteresowaniu tym sportem.”

Ważny Team Pro jeszcze w 2022 roku

„Widać to wyraźnie w mediach dzięki Beinsport, Canal +: ten sport staje się popularny. Wzrasta zainteresowanie na wszystkich poziomach.

Staramy się kojarzyć z turniejami, z graczami, wspierać ich i wspierać rozwój padel. Są stanowiska, które można zająć w tym wciąż młodym sporcie, który jest w trakcie tworzenia.

Bastien Blanqué nowy techniczny Viper Babolat 2022

Babolat nadal będzie mieć ważnego Team Pro. Każdego roku staramy się go wzmacniać, a w 2022 r. będziemy mieć nowych graczy… Na razie nic więcej nie mówimy!”

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !