Padel Magazine - Nicolas Magat jest prezesem klubu tenisowego w Saint-Sulpice, opowiada nam o wystawie padla, która odbyła się w Saint-Sulpice od czwartku 12 lutego 2015 do niedzieli 15 lutego 2015. Tor wioślarski, panoramiczny, różowy dywan, bardzo ładny, zamontowany przez Kaktusa Padela w Gymnase w mieście. Darmowa rozrywka, wystawy, próby i padel do woli dla wszystkich i tych, którzy chcą przetestować.

Cześć Nicolas, jak odkryłeś Padela?
Wiosło odkryłem przez Laurenta Barthe z firmy DropShot, zbudowaliśmy razem dwa korty tenisowe na plaży, a on zmusił nas do odkrycia wiosła z rakietami objaśniającymi zasady, fundament tego sportu przez jego wygląd figlarny. Ale ja też o tym słyszałem.

Kto wpadł na pomysł, aby zrobić tę animację i zainstalować tę ziemię tutaj?
Conjointement avec Mr. Barthe et moi-même. Il nous manquait un espace pour présenter ce sport et ce terrain si incroyable. Dès que l’occasion s’est présentée de mettre du padel, on en a discuté et ça c’est fait en 15 jours seulement.

Czy promowałeś to wydarzenie Padel? Czy to jest darmowe?
Tak, artykuł w gazecie Wysłanie Południa i wiadomość e-mail wysłana do wszystkich licencjonowanych tenisistów z Tarn oraz cała lista mailingowa klubu tenisowego Saint Sulpice. Korzystaliśmy również z sieci społecznościowych, takich jak klub Facebook, który działał bardzo dobrze. Staraliśmy się komunikować jak najwięcej.

To było całkowicie bezpłatne dla wszystkich, ludzi, graczy lub nie, dzieci i dorosłych, tenis, wiosło, plaża i gdzie indziej próbowali od 10h do 20h.

Jaka była frekwencja w te dni 4?
Ani chwili, gdy ziemia była pusta. W sobotę po południu od zawsze napierał na próbę padla z dużym napływem. Mieliśmy wizytę burmistrza Dominique'a Rondi-sarrata i asystenta sportu Louisa Vincenta Bruneta, który został całkowicie ugryziony. Zrobiliśmy nawet demo z lokalnymi graczami padel w sobotnie popołudnie. Całkowity sukces. Sto osób przybyło, aby spróbować tego sportu podczas dni 4.

Czy według tego, co widziałeś podczas dni rozrywki 4, padel może chodzić po Saint-Sulpice?
Oczywiście tak, mamy doświadczonych graczy i dzieci, świetnie się bawimy nawet dla tych, którzy nie umieją grać lub nigdy nie uprawiali sportu rakietowego. A dla potwierdzonych graczy było też kilka pięknych gier. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Czy masz projekt padla dla klubu tenisowego Saint-Sulpice?
Tak, projekt istnieje nie w krótkim okresie, ale w średnim okresie. Dla 2017.

Czy są rzeczy, które wkrótce zostaną zaplanowane dla Padela?
Jeśli moglibyśmy to zrobić ponownie z kilkoma klubami w Tarn, moglibyśmy zrobić bezpłatną animację z komitetem wydziałowym Tarn z udziałem klubów Tarn, które sobie tego życzą. Z dużą komunikacją w mieście, w którym nie ma jeszcze padla. Aby rozwinąć padel w Tarn, ważne jest, aby iść i pokazać padel ludziom, którzy jeszcze nie wiedzą.

Jakie masz ambicje w związku z Padelem?
Zainstaluj pierwsze boisko w klubie Saint Sulpice i więcej, jeśli powinowactwo. Z pewnością w okolicy będą drużyny, które będą organizować turnieje Padel.

Clément Arico - Padel Magazine

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.