Nicolasa Rouaneta w ciągu zaledwie jednego roku znalazł się we francuskiej Top 20, awansując z 1500. na 16. miejsce. Dziś jest nim 13. francuski zawodnik.

Jednak mimo bardzo dobrych wyników w 2023 roku nie znalazł się na liście zawodników powołanych na szkolenie reprezentacji Francji. Niesprawiedliwa czy zrozumiała decyzja? Powrót Nicolasa Rouaneta przy mikrofonie Padel Magazine w sprawie decyzji Pablo Ayma et Bena Tisona i przedstawia nam swoją opinię.

Jego brak powołania do reprezentacji Francji

Oczywiście dyskutowano o tym i od czasu ukazania się tej listy zadano mi to pytanie wiele razy… Szczerze mówiąc, myślę, że na sprawę można patrzeć na dwa sposoby.

Po pierwsze, przyjechałem z Top100 wraz z moim partnerem Normana Sancheza (12.) zrobiliśmy największy postęp w tym roku i to na liście 19 wybranych, nieuchronnie istnieją pewne, które zajmują gorsze miejsca w rankingach i mają gorsze wyniki. To rozczarowujące i możemy sobie powiedzieć, że nie zostaliśmy nagrodzeni.

Drugi sposób widzenia rzeczy jest taki, że dla mnie osobiście bez pośpiechu. Przed listą 16 wybranych, był jeden z 19, na którym mnie nie było. Moją reakcją nie było stwierdzenie, że to niesprawiedliwe, Nie przyjąłem tego źle.

Wiem, że jestem nowy w padel alors Nie spieszę się. Dam z siebie wszystko. Już od września codziennie trenuję, biorę udział w wielu turniejach.

Co w każdym razie mogę powiedzieć: Jeśli pewnego dnia ktoś do mnie zadzwoni, odpowiem.

Projekt do rozwinięcia na przyszłość

nie miałem Benjamin Tison ou Pablo Ayma na żywo, przeszło Jean-Thomas Peyrou, mój trener. Powód, który Ben Tison podał JT i który całkowicie rozumiem, jest taki Wciąż byłem zbyt nowy w padel i że chciał dać mi więcej czasu.

Oznacza to z jednej strony mój osobisty postęp i ustrukturyzowanie projektu. Na razie jeśli chodzi o FIP to jeszcze niewiele zrobiłem bo Szukam sponsorów, w szczególności możliwość gromadzenia funduszy i podróżowania.

Poczułem bardzo szybki postęp i dzisiaj nie mogłem wypaść lepiej niż 11. miejsce. Jest pewne, że dzisiaj wszystko zostanie załatwione na szczeblu międzynarodowym i taki jest mój cel. Ale teraz, Nadal jestem ograniczony.

Międzynarodowy projekt w przygotowaniu

Mój międzynarodowy projekt powinien rozpocząć się tego lata, ale prawdopodobnie nie u boku Normana Sancheza, którzy nie mogą mieć tego samego projektu co ja. Z jednej strony dlatego, że jest starszy, ale też dlatego, że ma dwójkę dzieci.

Na razie nie mogę powiedzieć, z kim to będzie zrobione, ponieważ pary są już produkowane we Francji. Jednak tego lata zakończę pracę w klubie tenisowym, w którym nadal pracowałem. Skoncentruję się na tym w stu procentach padel, miej czas, bądź bardziej elastyczny i przede wszystkim staraj się podróżować.

Zwycięstwo Rouaneta Sancheza w pierwszej rundzie kwalifikacyjnej fip raise bourg en bresse 2023

Trudności w znalezieniu partnera

Dziś ciężko znaleźć partnera, odszedł. Wielu ma już projekty z innymi... o których myślę Thomasa Vanbauce'a et Maxime Joris, Pierre Vincent et Artur Hugounenq…

Potem już to wiem Phila Raichmana, ze względu na związek Thomasa i Maxime'a, czuje się trochę sam. Człowiek żyje et Jerome Inzerillo, Wiem, że organizują turnieje osobno, ale tak naprawdę nie wiem, na czym stoją.

W każdym razie skontaktuję się z nimi i im to powiem jeśli do mnie zadzwonią, będę tam, nawet jeśli musisz chcieć ze mną zagrać, ponieważ nie mam wielu punktów na arenie międzynarodowej.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.