Mamy trochę już o tym niedawno rozmawialiśmyw padel nie da się obronić „Par 4”. Rzeczywiście, zasada stanowi, że jeśli zawodnikowi uda się podać piłkę powyżej czterometrowej siatki po odbiciu się od ziemi, jego para automatycznie zdobywa punkt.

Można powiedzieć, że w każdym razie nie ma potrzeby stosowania tej zasady, ponieważ, jak można sobie wyobrazić, bardzo trudno jest obronić „Par 4”. Ale właśnie dzisiaj nasza uwaga skupia się na tych przypadkach, gdy zawodnikowi z niesamowitym wyczuciem oczekiwania i wyjątkową szybkością nóg udaje się dotknąć piłki, która minęła linię bazową, zanim odbiła się od toru. Jak tutaj, z Andresem Britosem:

Powinieneś wiedzieć, że w momencie wznoszenia tego przepisu większość torów miała betonowe ściany, więc nie można było zobaczyć, gdzie wyląduje piłka. Ale dzisiaj, wraz z uogólnieniem okien, moglibyśmy pomyśleć o zmianie reguły. To dodałoby spektaklu i tak już szalonemu sportowi. Wyobrażamy sobie również, że gracze tacy jak Stupa nie byliby przeciwni…

Nasz gwiazdor-komentator Mario Cordero również byłby zwolennikiem zmiany, który uważa, że: „Zasady są źle opracowane” i że „przegapiliśmy najpiękniejszy ratunek w historii” dotyczący uwolnienia Brytyjczyków, co pokazaliśmy nieco powyżej . Zgadzacie się z nim, czy raczej za utrzymaniem automatycznie zwycięskiego „Par 4”?

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !