Odkażanie staje się jaśniejsze dla klubów sportowych, które oferują zajęcia na świeżym powietrzu, zbliżeniowe, które nie należą nie w sportach zespołowych i które spełniają normy zdrowotne.

Od zeszłej nocy wiele ogólnych mediów, takich jak 20 Minut lub nawet lubię France Info informacje o przekaźniku: ponownie zagramy w tenisa na świeżym powietrzu od 28 listopada. To samo dotyczy golfa i żeglarstwa. Inne sporty uprawiane na świeżym powietrzu mogą zostać ponownie dopuszczone.

Trzeba przyznać, że przemówienie prezydenckie w zeszły wtorek pozostawiło wątpliwości co do obiektów sportowych na świeżym powietrzu.

Z niecierpliwością wyczekiwany FFT

Francuska Federacja Tenisowa jest obecnie bardzo dyskretna w tej sytuacji iz pewnością oczekuje na zaplanowane dziś szczegóły od premiera Jeana Castexa.

Cependant ligi przekazały trochę informacji o sytuacji.

Ligue de Provence-Alpes-Côte d'Azur de Tennis dostarcza nam pewnych informacji na temat postępów FFT w dziedzinie tenisa:
W ślad za wczorajszymi zapowiedziami Prezydenta RP czekamy na oficjalne wytyczne Ministerstwa Sportu. Federacja pozostaje w bliskim kontakcie z władzami rządowymi, aby móc określić zasady dostępu do naszych klubów. Należy pamiętać, że wszystko jest robione w celu szybkiego wznowienia naszej działalności zarówno dla nieletnich, jak i dorosłych. Zwracamy uwagę na kolejne oświadczenia rządu, a zwłaszcza premiera w najbliższy czwartek, 26 listopada. Oficjalny komunikat może zostać wysłany do klubów, gdy tylko będziemy mieć więcej informacji.

Francuska Federacja Golfa lokomotywą

Można przeczytać niezadowolenie tenisistów i padel w sieciach społecznościowych.

Nie rozumiemy, dlaczego Francuska Federacja Tenisowa nie jest bardziej skuteczna w zajmowaniu stanowiska. 

Nawet burmistrz Paryża zapowiada koniec zamykania rezerwacji kortów tenisowych 1 grudnia, a FFT nie przejmuje inicjatywy.

lub:

Dlaczego FFGolf komunikuje się z innymi federacjami, a nie z FFT? 

Pytanie, na które FFT nie udzielił jeszcze odpowiedzi. Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mieć.

5 sygnatariuszy : Jean-Lou Charon, prezes Francuskiej Federacji Golfa, Willy Schraen, prezes Krajowej Federacji Łowców, Serge Lecomte, Prezes Francuskiej Federacji Jeździeckiej, Nicolas Henard, prezes Francuskiej Federacji Żeglarskiej i Claude Roustan , Prezes Krajowej Federacji Rybackiej we Francji ogłosili swoje stanowisko w sprawie ponownego otwarcia swoich różnych klubów i witryn w oświadczeniu wysłanym do rządu.

Wyzwania dla zdrowia publicznego są poważne

Oto fragmenty komunikatu prasowego sygnatariuszy:

Dlatego wyzwania dla zdrowia publicznego, wspierane przez nasze działania, są poważne, zwłaszcza dla dorosłych.

Nasze zajęcia na świeżym powietrzu nie powodują mieszania się i nie są wektorami przenoszenia, jak uznała Najwyższa Rada Zdrowia Publicznego w kwietniu ubiegłego roku. Nasze protokoły zdrowotne są zatem gotowe do reaktywacji, a nawet wzmocnienia, jeśli okaże się to konieczne.

Nasze federacje gwarantują nadzór praktyków podczas swojej działalności. Udowodnili swoje zaangażowanie, udzielając pełnego poparcia decyzjom rządu, w tym zapewnienie ich szacunku w strukturach.

W czasie, gdy dialog z władzami publicznymi jest kontynuowany z perspektywą stopniowego wznawiania niektórych biznesów, wydaje nam się ważne, aby podkreślić, że Francuzi nie zrozumieliby, że zajęcia sportowe na świeżym powietrzu i kluby pozostają zamknięte lub zarezerwowane dla pewnych kategorii wiekowych, jak w przypadku sportów halowych, mimo że nasza aktywność nie generuje szczególnego ryzyka zanieczyszczenia.

W takim przypadku federacje odpowiedzialne za organizację tych działań miałyby plikNajwiększe trudności w prowadzeniu pedagogiki oraz zmusić swoich członków do przestrzegania zasad odosobnienia.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.