Półfinały kobiet 2 mistrza WPT Madrid mają zupełnie inną fizjonomię.

Jeśli Marrero / Salazar zakwalifikują się kosztem pary Amatriain / Llaguno podczas spotkania pełnego rygoru, intensywności i kontroli, to nie było tak samo dla Navarro / Reiter, który zaoferował przeciętną twarz do występu lornetka Alayeto. Pomimo indywidualnych wyczynów swojego andaluzyjskiego rodaka w ataku i obronie leworęczny C. Reiter zwielokrotniał błędy niewymuszone przez cały czas spotkania i pozwalał na zwycięstwo lornetki bez odłamków.

W przypadku mężczyzn możemy przynajmniej powiedzieć, że sobota była emocjonalnie naładowana. JM Diaz / Sanchez dopasował Bela / Lima przez 50 minut i ostatecznie przegrał w pierwszym zestawie 6-4, a JM Diaz musiał zapisać piłki z zestawu 5 na swoim serwisie 4-5, bezskutecznie ,

Doskonałe parametry techniczne były kontynuowane, gdy Lima została ewakuowana po uderzeniu bocznym o ścianę boiska (drugi bieg związany 4-4).

Drugi mecz był największą niespodzianką sportową turnieju, Sanyo / Mieres zadał prawdziwą korektę w pierwszej rundzie (6-1 32 minut gry) przeciwnikom tego dnia, sklasyfikowanym jako 7 WPT. Ale młody Moyano nie przerwał i był w stanie zwiększyć swój poziom gry, aby stopniowo zasiać wątpliwości w obozie Sanyo / Mieres. Mecz zakończył się setem 3e i potwierdził jego tendencję, a Sanyo i Mieres stracili czujność, Moyano Grabiel ostatecznie triumfował.