W grze Padel, podobnie jak w każdym innym sporcie, obowiązują zasady. Są jednak takie, o których niekoniecznie wiemy. Oto 7 z nich.

Profesjonalny tor World Padel Tour zaprasza nas do odkrywania kilku zasad gry, których niekoniecznie znamy, ponieważ rzadko spotykamy się z takimi sytuacjami. Należy jednak pamiętać, że arbitrzy zbadali wszystkie sprawy, aby zaproponować możliwie jak najbardziej kompletne rozwiązanie.

1- Jeśli pasek pali zostanie przecięty podczas wymiany, gracz automatycznie straci punkt

2- Gdy gra jest rozgrywana poza torem, a gracz zapobiega nieumyślnie powrót piłki na ziemi, zostanie zastosowany LET

3- Jeśli zawodnik dobrowolnie interweniuje na trajektorii rozgrywanej piłki spoza toru, traci punkt i może otrzymać akcję dyscyplinarną (ostrzeżenie)

4- Gracze nie mogą fizycznie „dotykać” przeciwnego obozu, przedmiotów lub graczy. W takim przypadku stracą sens. Jest wyjątek; jeśli przeciwnicy celowo próbują utrudnić trafienie i zostaną trafieni, punkt zostanie przyznany

5- Jeśli gracz musi opuścić tor podczas punktu, musi jak najszybciej wrócić do swojej pozycji i nie opóźniać na zewnątrz

6- Piłka odbijająca się od kąta utworzonego przez podłogę i ościeżnica są uważane za „na zewnątrz”

7- Gracze nie mogą dotykać zewnętrznej strony toru, z wyjątkiem ramy drzwi po swojej stronie gry

Źródło: World Padel Tour

Xan jest fanem padla. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku graczy Padel, znajduje nietypowe posty lub zajmuje się bieżącymi tematami. Daje także kilka wskazówek, jak rozwinąć sylwetkę padla. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku!