Nito Brea, dyrektor Monte Carlo Padel Master, mówi o stylu vintage 2e Monte Carlo Padel Master z turniejem kobiecym ... Ale także o nowościach trenera Nito Brea.

Czy możemy dokonać oceny Monte Carlo Padel Master 2016?
To bardzo dobry rok. Pierwszy parkiet, który postawiliśmy na rozpoczęcie turnieju kobiet w tym roku. I to się stało! To duży sukces. Jeśli niestety w namiocie brakuje miejsca na rozegranie wszystkich gier, pierwsze rundy dla kobiet zostały rozegrane w Beausoleil.

Co się teraz dzieje? Nowe niespodzianki na następny sezon?
Tennis Padel Soleil dalej rozszerzy swój sprzęt sportowy, wprowadzając konstrukcję halową. Oba kraje zostaną objęte. Będzie to pierwszy klub halowy w regionie. Gracze będą mogli grać przez cały rok.

Co do następnego sezonu Monte Carlo Padel Master, już o tym myślimy. Ale najpierw musimy odetchnąć tym wielkim rokiem i zrobić ogólny punkt z całym zespołem.

Fabrice Pastor zawsze chce lepiej i nie wiemy jeszcze, co dla nas rezerwuje.

Bloger zapytał nas, dlaczego panie nie grały na szczycie?

To oczywiście historia miejsca. W przypadku dodatkowych zawodów jedyne boisko w namiocie nie mogło pomieścić wszystkich meczów. Z technicznego punktu widzenia było to niemożliwe. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy, że wszystkie tegoroczne gry będą rozgrywane w Beausoleil na jego niezwykłych nowych instalacjach.

Od połowy mieliśmy kobiety. Był to duży show z niespodzianką o połowę mniejszą niż bliźniaczki, które przegrały w zestawach 3.

Nie mogliśmy zaoferować damskich meczów z kwater?

Naprawdę skomplikowane z kilku powodów. Najpierw musisz zagrać w dodatkowe gry 4. Niełatwo jest odzyskać wszystko, gdy mężczyźni muszą rozpocząć grę wczesnym popołudniem. I musisz być równo między wszystkimi parami, niektóre nie mogą grać w namiocie, a inne w Beausoleil. To byłoby niesprawiedliwe.

Potem było wydarzenie zaplanowane na piątek rano. PRO AM. Chodziło o sprowadzenie kilku gwiazd do rozwoju naszego sportu. Tego typu wydarzenie ma wpływ na komunikację zawodów i turniejów. Dlatego jest to ważny moment. Przyszedł Didier Deschamps padel ta niedziela i był to i będzie dobry czas na kontynuację rozwoju turnieju, a ogólniej turnieju padel.

Ten rodzaj imprezy jest bardzo ważny, ponieważ pozwala przyciągnąć publiczność do tego sportu.

W przyszłości ten element może ewoluować?

Mam taką nadzieję. Beausoleil, będziemy już mieli krótkie sztućce. A to znacznie ułatwia dostosowanie programowania. Priorytetem jest rozwój naszego sportu. Postaramy się więc dostosować za pomocą tych dodatkowych środków. Ale jeśli turniej kobiet jest ważny, nie możemy opuścić PRO AM, bardzo ważnego wydarzenia w naszym rozwoju i padla.

Czy w związku z własnymi wiadomościami zamieszkasz we Francji, aby trenować zawodników Padel w Tennis Padel Soleil?
(Śmiech ...) Oczekuję, że będę coraz bardziej angażować się w klubie tenisowym Padel Soleil. Ale będę kontynuować działalność w Hiszpanii. Moja córka jest jednym z najlepszych graczy na świecie, więc postaram się ją śledzić w Madrycie.

Ale lubię trenować, to moja praca i moja pasja. Przyjazd do Francji do Padela Soleila może być wiadomością, ale nieco później. Z drugiej strony Gaby Reca jest teraz zaangażowana w klub, ponieważ spędza tu dużo czasu.

Co myślisz o poziomie we Francji?

Francja to kraj rakiety. I ma ogromny potencjał. Na razie nie jest to najlepsze, ale w latach 4 lub 5 mogliśmy zaobserwować pojawienie się bardzo dobrych francuskich par.

Wracając do twojej książki, nie jest to książka ultra-techniczna, ale raczej książka o taktyce, o twoim własnym doświadczeniu w coachingu?

Tak idealnie. Jest to książka, która koncentruje się nie tylko na technicznym aspekcie padla, ale także, a szczególnie na taktycznej i psychologicznej części tego sportu. Nie zdajemy sobie sprawy, jak wyjątkowy jest ten sport.

Jak grać głową? Jak komunikować się ze swoim partnerem? Moja książka dotyczy głównie tego aspektu. Padel to bardzo bogaty sport. Czasami jest kilka możliwych sytuacji, a za kilka sekund musimy rozegrać najbardziej efektywną sytuację w zależności od położenia przeciwników, ale także jego własnego i partnera. Parametry są liczne, a wybór właściwego lub najgorszego rozwiązania nie zawsze jest oczywisty.

Wywiad Franck Binisti

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.