Prawdziwa impreza z najwyższej półki i nowa rodzina Padel

„Gabachos tworzą niespodziankę”

 

W dniach 15 i 16 października 2016 r. Odbył się pierwszy międzynarodowy turniej grecki na południe od Aten pod Grekiem Padel Academy of Alimos (dzielnica przybrzeżna na południe od Aten). https://www.facebook.com/greekpadelacademyalimos /? ref = ts & fref = ts

Zorganizowane jako wielkie wydarzenie sportowe Christophe Andreou, menadżer klubu wspierany przez swoich braci Georgesa i Thomasa, a także niezrównanego Nicolasa, ich ojca, powitał francuskiego Blanqué / Tecles w ekskluzywnym turnieju, w którym uśmiech, życzliwość jakość była kluczowym słowem.

Prawdziwe świętowanie padel, znani gracze zostali zaproszeni, jak David Gutierrez, który znalazł się na „60. miejscu” WPT (world padel tour), Matias Baez „ranga 120” czy Nicolas Sueskun „ranga 200”, aby nadać konkurencji prawdziwy wymiar. Świetnie wykonany turniej okazał się sukcesem, a całość była transmitowana przez kamerę na bardziej greckim kanale, a także w mediach i transmisjach sportowych.

Emmanuel Tecles, który doświadczył tego wydarzenia od wewnątrz, mówi: „jaMogę powiedzieć, że nigdy nie miałem takiego turnieju w 10ans w Padel. Greckie powitanie nie ma równego, miłego uśmiechu, a braterskie kontakty niosły nas w ten weekend".

Dodaje: „Jak rodzina, czujesz się prawie jak w domu w tym nowym klubie Alimos. Dynamiczny i przemyślany, częściowo zakryty 3 skierowany do restauracji przedstawia tylko dobre momenty z perspektywy. Zespół recepcji i pracownicy Christophe byli na górze, dostępni, pomocni i skuteczni."

Rodzina Andreou oferuje również praktykę padel w innym klubie na plaży z 5 kortami w sosnowym lesie. Idylliczne otoczenie i senna atmosfera, aby oddać się w "Bandejas", klubie położonym 10 minut dalej na południe od Alimos. https://www.facebook.com/greekpadelacademy /? fref = ts

Na poziomie sportowym"mecze rozgrywane w dwóch normalnych wygrywających setach oferowały dłuższe fizyczne konfrontacje, o których wiemy coraz mniej we Francji, kiedy nie ma reklamy„Powiedz nam nasz francuski.

"Kwalifikacje w sobotę dały nam świetne gry z bardzo obiecującym poziomem, niektórzy zawodowi tenisiści wciąż obecni na torze ATP również biorą udział w turnieju".

Jeśli chodzi o kwartały, następnego dnia uszanowano rankingi na papierze, gracze WPT Gutierez Baez i Sueskun nadal ścigali się z tymi, którzy teraz nazywają się "los GABACHOS" Blanque / Tecles. Francuz dość łatwo wygrał w ćwiartce z parą grecką. Trzeba było jednak zachować dyscyplinę i powagę. Długo oczekiwaną pierwszą niespodzianką dla Gabacho była gra z Gutierrezem w półfinale, z mniej silnym partnerem, ale zaciekłym spotkaniem. Wbrew wszelkim oczekiwaniom, nawet jeśli D.Gutierrez zagrał ¾ piłek, Francuz odpowiedział obecnym i wygrali 6/3 6/4 na spotkaniu pokazowym, przerywanym amortyzacją, uderzeniem przez drzwi lub nawet „ Krokiet do żucia »Specjalność Bastiena Blanque.

Finał jest rozgrywany przeciwko dwóm potwierdzonym graczom, których Baez "ranga 120" kojarzy się z jednorodnym partnerem więcej niż potwierdzone. Konsekwencja i prawie brak niewymuszonych błędów dały Francuzom pewność siebie, pomagając im wygrać pierwszego seta 6/4. Następnie, "rosnący poziom musiał być bardziej agresywny, aby przeciwdziałać powrotowi Hiszpanów ” … 5/5 w drugiej, strach z kilkoma skurczami dla Teclesa, ale Francuzom udało się utrzymać i skrócić punkty, nie mniej niż 6 zwycięskich punktów w dwóch meczach przez smugi na linii bazowej… ocena 7 / 5

Gabachos Blanque / Tecles zaskakuje i wygrywa pierwszy międzynarodowy turniej grecki Padel Akademia Alimos. Rodzina Andreou sprawiła, że ​​ten turniej był czymś więcej niż tylko zawodami, ale prawdziwym świętowaniem Padel z rodziną. Szlachetne listy do tego sportu. Dobra robota i dziękuję

Jak powiemy poniżej, vamos staje się „PAME TORA !!! "

 Zdjęcie: Nikos ZINAS

Artykuł: Emmanuel Tecles

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.