Jak w każdą środę przed zawodowym turniejem WPT, losowanie Barcelona Master, które odbędzie się od 30 April do 8 May, odbyło się dziś po południu w siedzibie World Padel Tour w Madrycie.

Ta informacja zwykle pozostaje niezauważona po tej stronie Pirenejów, ale nie tym razem!

Nasz francuski na ringu, jak tylko będziemy dalej

Rzeczywiście, nasze dwie pary mistrzów Francji są częścią zaangażowanych drużyn i teraz znają swoich przeciwników w pierwszej rundzie kwalifikacji wstępnych.

Laura Clergue i Audrey Casanova spotkają się we wtorek 4 maja o 10:00 w tym samym miejscu co chłopcy, Ingrid Van Boven Campoy / Paula Manchon Zugasti (120 zawodniczka na świecie). Pierwsza nazwana jest częścią panującego mistrza Hiszpanii. Drugi, pochodzący z Barcelony, w wieku 16 lat, jest jedną z największych nadziei padel Hiszpańska kobieta. W przypadku przejścia w drugiej fazie, byłoby to spotkanie z Andreą De Los Santos Sarasua / Teresą Anillo Ramirez (para nr 27 na świecie) z najwyższą nagrodą pod koniec kwalifikacji, pierwszą rundą głównego remisu z Cataliną Tenorio / Victorią Iglesias Para nr 5 na świecie.

Ze swojej strony Jeremy Scatena i Robin Haziza zmierzą się w sobotę na 177h135 na Miguel Gonzalez Garcia (18th World Player) / Roberto Rodriguez Alonso (00ème) na obiektach Real Club Polo w Barcelonie. Pierwszy nazywa się 18ans w wieku, który w poprzednim sezonie nie przeszedł pierwszej rundy prób 6 przed kwalifikacjami. Drugi, pochodzący z Wenezueli, ma lata 29 i miał najlepszy sezon na torze 2015 z kilkoma zwycięstwami przed kwalifikacjami, nigdy nie osiągając drugiej fazy.

Rozegra możliwą drugą rundę przeciwko parze graczy na 100th miejscu na świecie.

W tej części tabeli rozstawieni są bywalcy meczów wstępnych: Miguel Angel Solbes Llorens (91 miejsce) / Christian Ramos Abas (93 miejsce). Pod koniec drugiej fazy jeszcze bardziej przebitej, para, która zakwalifikuje się, spotka się w pierwszej rundzie głównego losowania z legendarnym graczem tego sportu: Guillermo Lahozem związanym z Adayem Santaną (rozstawiony nr 7).

Czy nasze francuskie pary mają szansę na dostęp do losowania głównego?

U mężczyzn poziom gry w tych kwalifikacjach jest tak wysoki, że uzyskanie biletu na drugą fazę kwalifikacji byłoby wzniosłym występem i dotarłoby do finałowego stołu historycznego wyczynu. Niektóre z najlepszych hiszpańskich par regularnie natrafiają na tę przeszkodę.

Jeśli chodzi o dziewczyny, celem będzie przede wszystkim gromadzenie doświadczenia podczas pierwszego uczestnictwa w zawodowym torze, jednak stół finałowy to tylko trzy zwycięstwa, pozostanie ambitny i da środki do marzeń ...

Dla naszych dwóch par ten pierwszy udział sezonu w turnieju WPT nieuchronnie przywoła innych, a na koniec zgromadzone doświadczenie będzie mogło być korzystne przede wszystkim dla ich gry, ale także dla drużyny Francji, która po Genialna europejska kampania w grudniu będzie starała się zakwalifikować tego lata do Mistrzostw Świata Drużynowych, które odbędą się w listopadzie w Portugalii.

Nasz stały korespondent w Katalonii Jean-Marc Herard z pewnością sprawi, że zbliżysz się do meczów naszych przedstawicieli.

Laura, Audrey, Jeremy i Robin, wszyscy z Francji z Padel jest za wami, vamosssss!

Jérôme Bécasset - PADEL MAGAZINE

Jerome Becasset

Jérôme Béasset jest Paquito Navarro zespołu Padel Magazine. Ofensywa na wszystkie tematy ze świata padelpowraca do wielu tematów z zawsze przenikliwym okiem.