Jak w każdą środę przed zawodowym turniejem WPT, losowanie Barcelona Master, które odbędzie się od 30 April do 8 May, odbyło się dziś po południu w siedzibie World Padel Tour w Madrycie.

Ta informacja zwykle pozostaje niezauważona po tej stronie Pirenejów, ale nie tym razem!

Nasz francuski na ringu, jak tylko będziemy dalej

Rzeczywiście, nasze dwie pary mistrzów Francji są częścią zaangażowanych drużyn i teraz znają swoich przeciwników w pierwszej rundzie kwalifikacji wstępnych.

Laura Clergue i Audrey Casanova spotkają się we wtorek 4 maja na 10h00 w tym samym miejscu, co chłopcy, Ingrid Van Boven Campoy / Paula Zugasti Manchon (120th World Player). Pierwszy wymieniony jest częścią drużyny broniącej drużyny hiszpańskiej. Drugi, urodzony w Barcelonie i w wieku 16, to jedna z wielkich nadziei hiszpańskiego padla dla kobiet. W przypadku przejścia w drugiej fazie byłoby to zmierzenie się z Andreą De Los Santos Sarasuą / Teresą Anillo Ramirez (para nr 27 world) z najwyższą nagrodą po kwalifikacjach, pierwszą rundę głównego losowania przeciwko Catalinie Tenorio / Victoria Iglesias Para nr 5 World.

Ze swojej strony Jeremy Scatena i Robin Haziza zmierzą się w sobotę na 177h135 na Miguel Gonzalez Garcia (18th World Player) / Roberto Rodriguez Alonso (00ème) na obiektach Real Club Polo w Barcelonie. Pierwszy nazywa się 18ans w wieku, który w poprzednim sezonie nie przeszedł pierwszej rundy prób 6 przed kwalifikacjami. Drugi, pochodzący z Wenezueli, ma lata 29 i miał najlepszy sezon na torze 2015 z kilkoma zwycięstwami przed kwalifikacjami, nigdy nie osiągając drugiej fazy.

Rozegra możliwą drugą rundę przeciwko parze graczy na 100th miejscu na świecie.

Ta część stołu jest prowadzona przez stałych bywalców tych wstępnych gier: Miguel Angel Solbes Llorens (91ème) / Christian Ramos Abas (93ème). Pod koniec drugiej fazy, jeszcze wyższej, para, która się zakwalifikuje, spotka się w pierwszej rundzie losowania głównego legendarnego zawodnika tego sportu: Guillermo Lahoz związany z Adayem Santaną (materiał siewny nr 7).

Czy nasze francuskie pary mają szansę na dostęp do losowania głównego?

U mężczyzn poziom gry w tych kwalifikacjach jest tak wysoki, że uzyskanie biletu na drugą fazę kwalifikacji byłoby wzniosłym występem i dotarłoby do finałowego stołu historycznego wyczynu. Niektóre z najlepszych hiszpańskich par regularnie natrafiają na tę przeszkodę.

Jeśli chodzi o dziewczyny, celem będzie przede wszystkim gromadzenie doświadczenia podczas pierwszego uczestnictwa w zawodowym torze, jednak stół finałowy to tylko trzy zwycięstwa, pozostanie ambitny i da środki do marzeń ...

Dla naszych dwóch par ten pierwszy udział sezonu w turnieju WPT nieuchronnie przywoła innych, a na koniec zgromadzone doświadczenie będzie mogło być korzystne przede wszystkim dla ich gry, ale także dla drużyny Francji, która po Genialna europejska kampania w grudniu będzie starała się zakwalifikować tego lata do Mistrzostw Świata Drużynowych, które odbędą się w listopadzie w Portugalii.

Nasz stały korespondent w Katalonii Jean-Marc Herard z pewnością sprawi, że zbliżysz się do meczów naszych przedstawicieli.

Laura, Audrey, Jeremy i Robin, cała Padel France jest za tobą, vamosssss!

Jérôme Bécasset - PADEL MAGAZINE

Jerome Becasset

Jérôme Béasset jest Paquito Navarro zespołu Padel Magazine, Obraźliwy we wszystkich tematach świata Padel, wraca na wiele tematów z zawsze uważnym okiem.