FFT zdał sobie sprawę ankieta na temat padel studiować jego poziom świadomościz Praktyka padel et częstotliwość.

Wniosek: bardzo obiecujące dane, mimo kilku punktów, nad którymi trzeba popracować. Plik padel kontynuuje swój rozwój.

Rozgłos padel : 19% wie

To bardzo zadowalająca liczba. Badanie „Sposób opinii” jest jasne: w lutym 2020 r. Prawie jedna piąta populacji doświadczyłaby padel. Jeszcze jeden dowód, że padel to sport zajmujący przestrzeń w przestrzeni publicznej.

rozgłos padel Badanie FFT

Praca FFT, w szczególności poprzez politykę tworzenia sieci padel na całym terytorium media coraz częściej odbijają się echem na temat padel, osobowości, które wykorzystują padel Pozwolić temu sportowi na bardzo ważny rozwój we Francji, podobnie jak w Europie.

rozgłos częstotliwości ankiet padel FFTAnkieta podaje 19%:

 • Poniżej 35 lat: 24%
 • 35-49 lat: 26%
 • 65 lat i więcej: 11%
 • CSP A: 27%
 • Południowy zachód: 28%
 • Miasto powyżej 100 tys. Mieszkańców: 23%
 • Co najmniej jedno dziecko: 29%

Co zaskakujące, osoby powyżej 65 roku życia nie znają tego sportu, podczas gdy padel jest uważany za sport dla wszystkich. Ponadto w Hiszpanii duża część populacji, która gra padel ma ponad 65 lat.

Nic dziwnego, że respondenci z południowego zachodu wydają się bardziej wykwalifikowani w zakresie padel ze stawką przekraczającą jedną czwartą. Ponad 1/4 mieszkańców Południowego Zachodu zna padel. Trzeba powiedzieć, że w szczególności Oksytania i Nowa Akwitania przeprowadziły padel podczas ostatnich lat 20.

Nie wspominając o najważniejszych wydarzeniach, które miały miejsce od 2000 roku na świecie padel w 2000 roku French Open padel Place du Capitole, a ostatnio mistrzostwa Francji w padel... i struktury padel które można znaleźć wszędzie na południu Francji.

Praktyka padel : 23% ojeszcze nie ćwiczyłem

Mniej niż jeden na czterech koneserów uprawiał już ten sport, głównie osoby w wieku 4-25 lata, CSP A, z co najmniej jednym dzieckiem.

pratique padel Badanie FFT

Oto szczegóły:

 • 25-34 lat: 46%
 • 50 lat i więcej: 8%
 • CSP A: 37%
 • Nieaktywny: 14%
 • Miasto powyżej 100 tys. Mieszkańców: 32%
 • Co najmniej jedno dziecko: 36%

Presque 50% osób w wieku 25-34 lat, które znają padel już grałem. Jest to liczba, którą należy zachować w tej statystyce. Nawet jeśli oczywiście chcielibyśmy, aby osoby 50+ się przetestowały padel częściej.

Częstotliwość padel

Prawie 3 na 10 koneserów ćwiczyło padel ponad 12 miesięcy temu i połowa koneserów zrobiła to w ciągu ostatnich 12 miesięcy.praktyczna częstotliwość padel19% praktykujących padel grać co najmniej raz w tygodniu, a 17% gra kilka razy w miesiącu. Więc mamy plus 1/3 graczy, którzy są stałymi graczami.

55% z 23% praktykujących padel grał w padel przynajmniej raz w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Le padel to uzależniający sport. Jednak obserwujemy, że wielu, którzy grali padel nie zawsze wracaj. Trudno powiedzieć, dlaczego ta delta jest tak ważna. Zachęcamy do komentowania tego posta i wyrażenia opinii.

Metodologia:

OpinionWay na zlecenie FFT przeprowadził w związku z tym badanie ilościowe przeprowadzone na próbie 1008 Francuzów w wieku 18 lat i starszych w lutym 2020 r.

Próba ta jest reprezentatywna dla Francuzów w wieku 18 lat i starszych dzięki ustaleniu kwot na poziomie płci, wieku, CSP, regionu i aglomeracji.

praktyczny rozgłos padel Badanie FFT

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.