Nowe stowarzyszenie w profesjonalnym środowisku padel: Miguel lamperti oficjalnie ogłosił, że jest jego nowym partnerem, i to nie byle jakim. Charyzmatyczny zawodnik z Bahía Blanca zdecydował się na współpracę z Juan Rubini, młody Argentyńczyk, mający zaledwie 18 lat (urodzony w 2006 r.), który właśnie wykonał wielki krok w stronę toru Premier Padel.
To odważny wybór, biorąc pod uwagę, że Rubini jest 123. tenisistą na świecie, w przeciwieństwie do Lampertiego, który jest 66. tenisistą na świecie. Ale nadrabia ten brak doświadczenia przepełniona chęcią, wielka energia na boisku i szybki postęp. W tym sezonie zawodnik Chacabuco już wyróżnił się na Wycieczka Cupra FIP z obiecującymi wynikami: półfinalista FIP Silver w Egipcie, FIP Gold w Dubaju, A zwłaszcza finalista FIP Platinum w Puebla.
Lamperti jako mentor
Do zobaczenia prawie 46 lata, Miguel lamperti przygotowuje się zatem do ponownego przejęcia roli mentor, jak to często czynił w swojej karierze z młodymi talentami. Cel jest jasny: przekazać swoje doświadczenie, poprowadzić Rubiniego w jego przejściu na najwyższy poziom i stworzyć konkurencyjny duet w turniejach FIP i Premier Padel.
Przewraca się strona po przygodzie z Santigosa
To ogłoszenie pojawia się po zakończeniu jego współpracy z Daniela Santigosa, kolejna próba sojuszu doświadczonego gracza z młodym, obiecującym graczem. Pomimo chęci i kilku ciekawych występów, duetowi nie udało się osiągnąć dobrych wyników, zwłaszcza po ich wczesnej odpadnięciu w Santiago P1.

Padla odkryłem bezpośrednio podczas turnieju i szczerze mówiąc, na początku nie bardzo mi się to podobało. Ale za drugim razem była to miłość od pierwszego wejrzenia i od tego czasu nie opuściłem ani jednego meczu. Jestem skłonny nawet nie spać do 3 w nocy, żeby obejrzeć finał Premier Padel !